атмосфера
Цікаві факти про хмари
Опубліковано admin нд, 07 листопада 2021р.
Земна атмосфера
Опубліковано admin вт, 29 грудня 2020р.Екзосфера, або корона планети - це зовнішня частина атмосфери планети, у якій атоми і молекули рухаються за так званою "балістичною" траєкторією. Розпочинається вона на висоті від 690 км, і закінчується фактично на межі атмосфери та космічного простору. Складається здебільшого з водню та гелію.
Термосфера - шар атмосфери що залягає між мезосфеоою та екзосферою на висоті від 85 до 550, подекуди до 690 кілометрів над поверхнею Землі. У термосфері відбуваються основні процеси поглинання та перетворення короткохвильового сонячного випромінювання. Саме тому температура повітря в термосфері зростає з висотою, на відміну від нижчих шарів атмосфери. Також причиною зростання t° є поглинання ультрафіолетового та рентгенівського випромінювання Сонця на висотах 150—300 км, і обумовлене іонізацією атмосферного кисню.
Мезосфера - це шар атмосфери що залягає на висоті . . . . .
Метеостанція Сарни зустріла гостей
Опубліковано admin ср, 06 березня 2019р.
Метеостанція Сарни
Юні гімназисти, учні 2 -х шостих класів, за ініціативою їх педагога, вчителя географії, директора Сарненської гімназії Тамари Степанівни Шепель, відвідали метеостанцію Сарни Рівненського обласного центру з гідрометеорології.
За сприяння начальника станції, Лідії Андріївни Собченюк, учням було проведено урок – практикум з теми «Атмосфера».
Технік – метеоролог станції, Оксана Володимирівна Сербіна, ознайомила дітей . . . . .
Забруднення навколишнього середовища. Повітря
Опубліковано admin нд, 07 вересня 2014р.Шляхи забруднення атмосфери:
1) Викиди диму, сірчистого і вуглекислого газу від працюючих теплоелектростанцій;
2) викиди металургійних і хімічних підприємств (оксиди нітрогену, сірководень, хлор, фтор, амоніак, сполуки фосфору, частинки і сполуки ртуті та миш’яку);
3) попадання токсичних газів у повітря в результаті спалювання різного роду твердого і рідкого палива, роботи транспорту;
4) спалювання і переробка побутових і промислових відходів;
5) радіаційне забруднення внаслідок аварій на атомних електростанціях, а також викидів радіоактивних речовин.