хмари

Висококупчасті баштоподібні хмари (Altocumulus castellatus)

Висококупчасті баштоподібні хмариВисококупчасті баштоподібні хмари

Висококупчасті баштоподібні (Altocumulus castellatus) належать до висококупчастих купчастоподібних хмар родини середнього ярусу. Хмари середнього ярусу, зазвичай, є водяними (хоча зрідка в таких хмарах можуть зустрічатися кристалики льоду), висота нижньої межі становить 2–4 км. Висококупчасті баштоподібні являють собою білу або ледь сірувату основу, над якою виступають окремі деталі, які піднімаються вгору, створюючи подібність до куполів (башт), зубців, схожих на мініатюрні Cu або Cu cong, що швидко змінюють свої контури. Здається, що башточки розташовані в ряди, їх найкраще помітно, якщо дивитися на хмару збоку. Коли ми спостерігаємо за цими хмарами із землі, то вони здаються маленькими, але це лише тому, що ми бачимо їх з великої відстані, оскільки вони розташовані . . . . .

Скільки важить хмара, і чому вона не падає?

ХмариСкільки важить хмара?

Таким питанням задалася Пеггі Лемон з Національного центру атмосферних явищ у США і з'ясувала — 500 000 кг. Стільки важить купчаста хмара, яку ми бачимо найчастіше. Щоб уявити подібну вагу, Лемон пропонує взяти за основу слона. Середньостатистичний дорослий слон важить близько 6 тонн, це означає, що одна хмара важить приблизно як 100 слонів, інформує Ukr.Media.
 
Процес зважування хмари — досить проста математична процедура. Вчені підрахували, що щільність води в типовій купчастій хмарі — 0,5 г на кубічний метр. Далі слід з'ясувати об'єм хмари. Це можна зробити по тіні, яку вона відкидає. За словами Лимон, типовий кумулюс в ширину близько кілометра і приблизно кубічний за формою. Так ми отримаємо хмару в 1 мільярд кубометрів за об'ємом.
 
За допомогою множення ми отримуємо . . . . .

Цікаві факти про хмари

Хмара45 цікавих фактів про хмари

1. Ми бачимо хмари на небі кожен день.
Але часто не замислюємося про те, що хмари з себе представляють і звідки вони беруться.
2. Ми звикли сприймати хмари як даність, як звичний елемент пейзажу. А адже це явище природи дуже цікаво, незважаючи на свою звичність і буденність.
3. Часи, коли люди бачили в хмарах дивовижні замки і драконів, давно пройшли.
4. Вивчення хмар — це ціла наука. І сучасна наука досконально вивчила хмари і відповіла на всі питання, якими цікавилися цікаві люди протягом століть.
5. Знання про хмарах – це прекрасна можливість дізнатися більше про пристрої атмосфери Землі.
6. Хмари можуть багато розповісти нам не тільки про погоду, але і про багатьох інших факторах, наприклад, про екологічну обстановку.
7. Складатися хмари можуть з крапель води, кристалів або того та іншого разом — залежить від температури.
8. При температурі нижче -15 градусів вони кристалізуються. Такі хмари складаються вже не з водяних крапель, а з кристаликів льоду.
9. Хмари не можуть утворитися без пилу. Адже водяний пар сам по собі ніколи не зможе створити подібну пливучу масу. Для цього йому потрібні частинки пилу або диму. До них і притягуються крапельки, з яких потім народжується хмара.
10. Хмари можна побачити, як з поверхні землі, так і з космосу.
11. Найвищими хмарами на Землі є сріблясті. Вони утворюються вже за межами щільних шарів атмосфери, на висоті до 85 км над рівнем моря. При цьому на висоті 100 кілометрів офіційно вже починається космос. Побачити їх можна в сутінках. Це дуже гарне видовище.
12. Люди називають хмари повітряними і легкими, але це зовсім не так.
13. По-справжньому хмари середніх розмірів можуть важити до 10 тонн.
14. Незважаючи на це, вони безперешкодно переміщаються по небу, оскільки їх вага розподіляється між численними крапельками води або кришталиками льоду.
15. Хмари не тільки важкі, але і дуже великі. Крапельки або кристалики розкидані по повітряного простору на багато кілометрів.
16. Так, у грозових хмар відстань від основи до вершини може досягати . . . . .

 

Перед зливою 11 липня 2017 року

Вчора перед зливою, яка за короткий термін у нашому місті вилила майже півмісячну норму опадів, багато хто спостерігав досить незвичні хмари.

1 2 3

4 5 6

Ну а що було потім, вже багато хто бачив на фото та відео. Система водовідведення фізично не могла пропустити таку кількість води.

Мені стало цікаво, як і багатьом іншим, що ж це таке було? З цим запитанням . . . . .

Атмосферні опади та їх утворення

  Атмосферні опади — це вода в рідкому і твердому стані, що випадає з хмар, а також та, яка виділяється з повітря на земну поверхню і на предмети. Із хмар атмосферні опади випадають у вигляді дощу, снігу, крупи, граду, мряки, мокрого снігу, льодового дощу. З повітря виділяються на ґрунт і на наземні предмети роса, рідкий наліт, іній, твердий наліт, мряка. До атмосферних опадів належить також  голо лід.

  Хмари складаються з дуже дрібних краплинок води або кристалів льоду, що плавають у повітрі. Ці краплинки та кристалики такі малі, що під дією ваги лише повільно опускаються.

  Коли хмарні краплі і кристали збільшуються і стають важчі, вони починають падати швидше, і з хмари випадає дощ або сніг. Основною умовою утворення опадів є одночасна наявність у повітрі твердої, рідкої і газоподібної води, яка перебуває у змішаних хмарах. Крапельки в хмарах можуть зберігатися . . . . .

Життя у хмарах

Як це не дивно, мікроорганізми часто здійснюють своєрідні мандрівки з хмар на земну поверхню і навпаки; це дійсно показує їх витривалість та неабияку можливість пристосовуватись, адже їм доводиться виживати в умовах дуже низьких температур, інтенсивного ультрафіолетового випромінювання, а також їдкої та кислої води. Донедавна вважалося, що життя мікроорганізмів у хмарах існує, але великого значення цьому ніколи не надавали; лише завдяки нещодавним дослідженням французьких учених, які взяли пробу води з хмари, з’ясувався наступний факт: бактерії не лише живуть  у цих скупченнях водяних крапель, а і чинять значний вплив на їх формування та склад.

Хмари, як відомо, складаються із . . . . .

Українські вчені придумали як створити міні хмари

Харківські вчені створили « Кліматичну камеру» , в якій створюють штучні хмари і туман , а також вивчають способи впливу на опади. Винахідники сподіваються , що в майбутньому ці знання допоможуть боротися з надзвичайними ситуаціями .
  Пристрій для лабораторних досліджень придумали і зібрали в Національному університеті цивільного захисту України . Міні- хмари створюються в герметичній металевій камері з однією скляною стінкою. Для цього її обсяг заповнюють дрібнодисперсною (що складається з дрібних окремих частинок) рідиною з таким же розміром крапель , як в хмарах атмосфери або тумані. Після цього штучну хмару різними способами змушують вибухнути дощем . «Ми досліджуємо механізми фізичного і хімічного впливу на процеси формування опадів , для того щоб опади пішли раніше, ніж вони формуються в звичайних умовах. Надалі результати досліджень ми хочемо застосовувати для гасіння степових , лісових пожеж і ліквідації повеней . У другому випадку потрібно , щоб хмара не дійшла до області повені , щоб дощ пішов раніше » , - розповів один з розробників -  замначальника кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Максим Кустов . Учені працювали над винаходом два роки , тепер же пристрій запатентували .
  За словами Кустова
. . . . .

Сторінки