клімат

Що таке бабине літо ?

бабине літоБабине літо - це народна назва тривалого періоду антициклональної активності атмосфери в осінній період. Зазвичай під час "бабиного літа" встановлюється ясна, тепла і суха погода, яка тримається протягом кількох діб, і навіть тижнів. Справжнє "бабине літо" настає лише у тому випадку, якщо вже настала метеорологічна осінь, тобто коли середньодобова температура повітря трималася нижче +15° С протягом 5-7 днів. Якщо ж метеороогічна осінь так і не настала, а у вересні встановилася тепла і сонячна погода, це не є "бабиним літом", в лише продовженням звичайного кліматичного літа, яке часто може затягнутися. Приміром у 2020 році в Києві воно настало лише 14 жовтня. Тому в минулому році "бабине літо" настало лише в кінці жовтня.
Найдовше "бабине літо" тривало . . . . .

 

Зникнення мамонтів

ЗНИКНЕННЯ МАМОНТІВ НЕ ПОВ'ЯЗАНЕ ІЗ ЛЮДИНОЮ

Тикий висновок зроблений вченими в результаті багаторічних досліджень ДНК. Міжнародний колектив вчених представив результати десятирічного проекту з розшифрування викопної ДНК із зразків ґрунту вічної мерзлоти. За часом їм вдалося охопити останні 50 тисяч років. Своїм завданням вчені ставили саме розшифрувати всю ДНК в зразках, а не виділяти фрагменти ДНК того чи іншого виду. Це завдання схоже на ті, які вирішує сучасна метагеноміка, але в обговорюваній роботі було проведено й аналіз послідовних тимчасових зрізів. Можна сміливо сказати, що це перша демонстрація можливостей сучасної палеометагеноміки. Вчені змогли уточнити області поширення арктичної флори і фауни в плейстоціні та голоцені, простежити процеси зміни рослинності, занепаду та вимирання . . . . .

Помірний клімат землі

Помірний клімат земліПомірний кліматичний пояс - це один із кліматичних поясів Землі, що знаходиться в обох півкулях нашої планети. В Північній півкулі він охоплює значно більші географічні простори, ніж у Південній, що пояснюється перш за все нерівномірним розподілом суходолу і океанів на нашій планеті. Навіть за своїми фізико-географічними характеристиками пояс помірного клімату в Північній півкулі дещо відрізняється від такого ж в Південній. Знову ж таки, причиною цьому є певні регіональні особливості, зокрема рельєф, площа суходолу та вплив океанів.
 
Помірний клімат незалежно від півкулі має ряд особливостей, першою із яких є чітке чергування пір року: весна, літо, осінь і зима. Також важливим є те, що кліматичні пояси завжди перебувають під впливом західних вітрів та помірних повітряних мас. Кількість опадів завжди залежить від віддаленості територій від океанів. Найбільше опадів серед обох помірних поясів Землі випадає на сході Північної Америки (східне узбережжя Канади та острів Ньюфаундленд), острові Хоккайдо (Японія) та північ Британії (Шотландія). У помірному поясі Південної півкулі найбільше опадів випадає на крайньому півдні Нової Зеландії та на крайньому півдні Південної Америки (область Магелланія). У всіх вищезазначених регіонах випадає понад 1000 мм опадів. А от найбільш посушливими регіонами помірного клімату є ті, які найбільш віддалені від . . . . .

 

Помірний клімат землі (помірний кліматичний пояс)

помірний кліматичний поясПОМІРНИЙ КЛІМАТ ЗЕМЛІ

Помірний кліматичний пояс - це один із кліматичних поясів Землі, що знаходиться в обох півкулях нашої планети. В Північній півкулі він охоплює значно більші географічні простори, ніж у Південній, що пояснюється перш за все нерівномірним розподілом суходолу і океанів на нашій планеті. Навіть за своїми фізико-географічними характеристиками пояс помірного клімату в Північній півкулі дещо відрізняється від такого ж в Південній. Знову ж таки, причиною цьому є певні регіональні особливості, зокрема рельєф, площа суходолу та вплив океанів.

Помірний клімат незалежно від півкулі має ряд особливостей, першою із яких є чітке чергування пір року: весна, літо, осінь і зима. Також важливим є те, що кліматичні пояси завжди перебувають під впливом західних вітрів та помірних повітряних мас. Кількість опадів завжди залежить від віддаленості територій від океанів. Найбільше опадів серед обох помірних поясів Землі випадає на сході Північної Америки (східне узбережжя Канади та острів Ньюфаундленд), острові Хоккайдо (Японія) та північ Британії (Шотландія). У помірному поясі Південної півкулі найбільше опадів випадає . . . . .

Що таке "ХАРМАТАН"?

Що таке "ХАРМАТАН"?

Харматан - це сухий і запорошений східний або північно-східний вітер над Західною Африкою. Він дує з внутрішніх районів африканського континенту (з Сахари) у напрямку до Гвінейської затоки в період з кінця листопада до початку березня. Наразі в Західній Африці як раз починається "період харматанів".
Тривалість поривів харматану як правило становить близько доби, проте вони іноді можуть затягуватися до п'яти-шести днів. При цьому добова температура знижується, оскільки пил у атмосфері відбиває сонячне проміння (ефект "ядерної зими"). Оскільки вітер проходить через пустелю, він захоплює безліч частинок пилу розміром від 0,5 до 10 мкм. Тому він приносить велику кількість пилу і піску в акваторію Атлантичного океану. У періоди коли харматан . . . . .

Зміни клімату на планеті стають дедалі відчутнішими

Зміни клімату на планеті стають дедалі відчутнішими.

Особливо якщо поглянути на ланцюг природних катаклізмів, що сталися цього року у різних куточках Землі.

Загальна характеристика Північного Льодовитого океану

Північний Льодовитий океан — найменший за площею океан земної кулі. Розташований між Євразією і Північною Америкою. Площа 14,75 млн км2; найбільша глибина 5527 м. Багато островів: Гренландія, Канадський Арктичний архіпелаг, Шпіцберген, Нова Земля, Північна Земля та інші загальною площею 4 млн км2. У Північний Льодовитий океан впадають великі річки — Північна Двіна, Печора, Об, Єнісей, Хатанга, Лена, Індігірка, Колима, Маккензі. За фізико-географічними особливостями поділяється на Північно-Європейський басейн, Арктич­ний басейн і окраїнні арктичні моря, розташовані головним чином у ме­жах шельфу (Карське, Лаптєвих, Східно-Сибірське, Чукотське, Бофорта, Баффіна, Гудзонова затока і протоки Канадського Арктичного архі­пелагу). У рельєфі дна виділяються шельф (ширина 1200—1300 км), кру­тий материковий схил і ложе, розчленоване підводними хребтами Гаккеля, Ломоносова та Менделєєва на глибоководні улоговини.

Сторінки