Зимова нехватка вітамінів та де їх шукати зимою?

ВітаміниЗима — час, коли у більшості людей імунітет понижений. До того ж, свіжих овочів та фруктів майже немає, тож і вітамінів, здавалося б, немає. Але навіть в зимову пору ми можемо насичувати організм необхідними вітамінами! Адже деякі зимові продукти містять необхідні нам корисні речовини в достатній кількості.

Квашена капуста. У ній є велика кількість корисних речовин: вітаміни С, К і групи В (В1, В2, В3, В6, В12), а також калій, натрій, кальцій, залізо, фосфор, сірка, кремній, цинк, бор, мідь. Крім того, під час бродіння капуста збагачується молочною та оцтовою органічними кислотами, які сприяють травленню.

Чай. Тільки не звичайний чорний, а з шипшини, м’яти, імбиру, різнотрав’я, з додаванням прянощів та меду. Прянощі позитивно впливають на кровообіг, а також покращують ваш настрій.

Журавлина. Крім великої кількості вітаміну С, в цій ягоді є досить рідкісний вітамін РР, якраз сприяє засвоєнню цієї самої аскорбінової кислоти. Крім того, в її складі є бор, залізо, йод, калій, магній, марганець, срібло і фосфор. Ця ягода містить багато антиоксидантів. А морс із журавлини тонізує і виводить з організму шлаки і солі важких металів.

Каші. В зимовий час їжте гречку - вона багата цілим спектром корисних мінералів, основний з яких - залізо. Також взимку необхідно їсти вівсянку, адже ця каша - природне джерело здоров’я та енергії на цілий день. З’ївши невелику порцію на сніданок, ви будете почувати себе ситими до самого обіду. Варений рис допомагає очистити організм від шлаків.

Морепродукти. Вони просто незамінні в зимовому раціоні. У них міститься корисні вітамінів групи В і РР. Вони багаті йодом, калієм, магнієм, натрієм та іншими елементами, які необхідні для підтримання імунітету в нормі.

Цитрусові. Лимони, грейпфрути та апельсини підвищують імунітет, містять аскорбінову кислоту і вітаміни групи А, РР, В, магній, калій, фосфор, натрій і кальцій. Візьміть за правило випивати щодня склянку свіжого цитрусового соку.

Яблука. Практично всі сорти яблук багаті на вітаміни С, В1, В2, Е, РР, фолієву кислоту, залізо. Тим, у кого є проблеми зі шлунком, радимо їсти запечені яблука солодких сортів, оскільки вони майже ні в чому не поступаються сирим.

Горіхи. Вони містять селен, тому корисні для організму. Горіхи стимулюють розумову діяльність, а також допомагають боротися з депресією та поганим настроєм. Жменя горішків - це хороший спосіб перекусити на роботі та поповнити запас енергії.

Буряк. Він насичує організм вітамінами А, С, В, Е, Р, РР та мікроелементами: залізом, магнієм, калієм, кальцієм і молібденом, а особливо, йодом. Вважається дієтичним продуктом, який також допомагає у профілактиці серцево-судинних захворювань.

Морква. Регулярно їсти сиру моркву, приправлену олією або сметаною, - необхідно, тому що корисні речовини, які містяться в ній, добре впливають на стан шкіри, волосся і нігтів, поліпшують зір і травлення, знижують рівень холестерину і цукру в крові, регулюють кров'яний тиск.

Часник. В ньому міститься білок, який стимулює вироблення антитіл, які забезпечують надійний захист організму від негативного впливу оточуючого середовища. Крім того, він добре зігріває взимку, знижує рівень холестерину в крові. Зовсім не обов’язково їсти його просто так - можна покласти часник у салат.

Ярослав Андросюк,
завідувач Острозьких курсів 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

 

Розділ сайту: