Австралія, загальна характеристика

Австралія (Australia, від лат. australis — південний) — материк у Пів­денній півкулі. Площа — 7631,5 тис. км2. Східні береги Австралії омиває Тихий океан, на півночі, заході і півдні — Індійський океан. Поблизу Австралії розташовані великі острови Нова Гвінея і Тасманія. Вздовж північно-східного узбережжя Австралії — Великий Бар'єрний риф. Схі­дну частину Австралії займає Великий Вододільний хребет (висота до 2230 м, гора Косцюшко, вища точка Австралії). Середня частина Авст­ралії — низовина із западиною, зайнятою оз. Ейр, західна частина — плоскогір'я (400—500 м) з окремими хребтами і столовими горами.

Вели­ка частина Австралії відноситься до області Австралійської платформи, східна частина утворює Східно-Австралійський складчастий геосинклі­нальний пояс. Австралія — найтепліша частина суходолу Південної пів­кулі, бл. 2/3 якої має пустинний і напівпустинний клімат. Значна части­на Австралії лежить у тропіках, північ — у субекваторіальних широтах, південний захід — у субтропіках. Середні температури липня від 12 до 20 °С, січня від 20 до 30 °С і більше. Кількість опадів убуває зі сходу на захід від 1500 мм на рік до 300—250 мм і менше. 60 % площі Австралії —безсті­чні області.

Найбільш повноводна річка — Муррей, найдовша — р. Дарлінг; більшість річок наповнюється водою тільки періодично (т. зв. кріки). У пустинних районах солоні озера Ейр, Торренс, Герднер. Внутрі­шня частина Австралії зайнята пустелями (Велика Піщана пустеля, Ве­лика пустеля Вікторія, Гібсона), обрамованими поясом напівпустель з колючим чагарником скреб). На півночі, сході, південному сході і пів­денному заході напівпустелі переходять у савани, які вздовж узбережжя і в горах змінюються лісами з евкаліптів, пальм, деревовидних папоро­тей.

Тваринний світ ендемічний: сумчасті ссавці (кенгуру, сумчастий кріт та інші), яйцеродні ссавці (качконіс, єхидна), риба цератод. Най­більш відомі національні парки і заповідники: Белленден-Кер, Грин-Айленд, Кінглейк, Крейдл-Маунтін-Лейк-Сент-Клер, Ламінггон, Маунт-Баффало, Косцюшко, Маунт-Філд, Саут-Уест. Характерні страус ему, ка­зуари качконіс, кенгуру, коала, вомбат, сумчастий вовк, лірохвіст, папуги какаду. Австралія відкрита в 1606 р. голландцем В. Янсзооном і названа Новою Голландією; у XIX ст. закріпилася нова назва — Австралія («Пів­денна Земля»), На території Австралії розташована держава Австралія.

==========
Различные запчасти и Мотопластик Для многих владельцев мотоциклов приобретение мотопластика – сделать внешний вид мотоцикла лучше.Поэтому найти мотопластик в наличии высшего качества желают многие мотоциклисты. У нас доступна нащим клиентам как покупка так и установка Мотопластика на различные модели мототехники. Уже через несколько часов Вы сможете продолжать получать адреналин.

Розділ сайту: