Берегові хребти Північної Америки

Берегові хребти — вузький гірський пояс, що простягається вздовж узбережжя Тихого океану в штатах Вашингтон, Орегон і Каліфорнія. Північна частина цього поясу представлена горами Олімпік-Маунтінс з вершиною Олімпус (2428 м). Схили цих гір сильно розчленовані, а у верхньому поясі багато льодовиків. Уся ця територія входить до складу національного парку Олімпік. На західних схилах гір випадає понад 3600 мм опадів на рік. Цей найвологіший район на основній території США покритий густими лісами. На півдні від гір Олімпік-Маунтінс тяг­нуться лісисті Берегові хребти Орегону — залісені низькі гори висотою від 600 до 1200 м над рівнем моря.

Південніше знаходяться гори Кламат висотою понад 2700 м. Вони також дуже розчленовані і покриті лісами. Далі на 800 км тягнуться Берегові хребти Каліфорнії, що складаються з чотирьох ланцюгів паралельних коротких хребтів, розділених долинами. Характерні згладжені форми рельєфу. Вершини гір зазвичай не переви­щують 1500 м. На півночі від затоки Сан-Франциско Берегові хребти отримують багато опадів і покриті лісами, переважно хвойними. На пів­дні від згаданої затоки опадів випадає набагато менше, і там ростуть лише невисокі чагарники і злаковники. Хребти Лос-Анджелес, або По­перечні, мають субширотне простягання. Це високі розчленовані гори. Наприклад, у горах Сан-Гейбріел і Сан-Бернардіно, розташованих пів­нічніше за улоговину Лос-Анджелес, вершини підіймаються вище за 3000 м. Ця улоговина площею 2600 км2, що являє собою єдину ділянку берегової рівнини, зайнята міською агломерацією Лос-Анджелеса, яка розростається.

Тихоокеанські Берегові гори США знаходяться у межах Циркумтихоокеанського поясу підвищеної сейсмічності. Узбережжя Ка­ліфорнії і хребти Лос-Анджелес займають особливе положення, оскіль­ки в цьому густонаселеному районі відбуваються найбільш небезпечні землетруси. Вони бувають уздовж розлому Сан-Андреас, що тягнеться північніше за Сан-Франциско до кордону з Мексикою. Могутні скуп­чення мас гірських порід по обидва боки від цього розлому викликали землетрус на перевалі Техон у 1857 р. і руйнівний землетрус у Сан-Франциско в 1906 р. У наш час тут щодня реєструють до десяти підземних поштовхів.

Розділ сайту: