Каспійське море

Каспійське море — безстічне озеро-море, що омиває береги Російської Федерації, Азербайджану, Казахстану, Туркменії, а також Ірану.

Площа 376 тис. км2 (найбільше озеро у світі), лежить на 27,9 м нижче від рівня океану (1986). З 1929 до 1977 р. відмічалося падіння рівня з 25,9 м до 29 м (найнижча відмітка за 400 років). З 1978 р. спостерігається підйом рівня. У північній частині глибина до 22 м, у південній — до 1025 м.

Великі затоки: Казахська, Мангишлакська, Кара-Богаз-Гол (відгороджений у 1980 р. гре­блею, у 1984 р. побудована водопропускна споруда), Красноводська. Впа­дають річки Волга, Урал, Кура, Терек. Солоність від 12,6—13,2 ‰ на півден­ному сході до 0,05 ‰ поблизу гирла Волги. Рибальство (осетрові, лящ, са­зан, судак, килька). Промисел тюленя.

Родовища нафти і газу. Концентра­ція нафтопродуктів і фенолів у воді перевищує рівень допустимого забруд­нення.

Головні порти: Баку (Азербайджан), Астрахань, Махачкала (Росій­ська Федерація), Красноводськ (Туркменія), Ензелі (Іран).

==========
Ищете хороший подарок любимой женщине, который запомнится надолго? меховая фабрика пятигорск дает Вам уникальную возможность выбрать подарок, о котором мечтает каждая женщина. Если Вы решились на щедрый подарок жене или маме, сестре или дочери, или же захотели порадовать себя любимую, пятигорские меховые фабрики  исполнят любое Ваше пожелание. Большой выбор уникальных фасонов шуб из мутона от производителя  и других мехов Вы найдете в наших каталогах. Мы не ограничиваем Вас в выборе цвета меха Вашей шубы, можете выбирать по своему вкусу или подходящий к Вашему гардеробу.

Розділ сайту: