Коноплі посівні

Коноплі посівні — Cannabis sativa L.

Родина коноплеві — Cannabinaceae

Коноплі посівні — Cannabis sativa L.

Як виглядає? Дводомна однорічна трав’яниста рослина, до 2 м заввишки, з п’янким запахом. Листки супротивні, чергові, п’яти-, семипальчастороздільні, по краях зубчасті, шорсткі. Квітки — дрібні, у невеличких гронах, жовті, одно­статеві. Плід — горішок, так зване конопляне сім’я. Цвіте в липні — серпні.

Де росте? По всій території УРСР. Висівається як польо­ва культура, часто дичавіє.

Що й коли збирають? Квітки й листки — влітку, сім’я — восени.

Коли застосовують? При сильному кашлі, хрипоті, при водянці, перенапруженні, перевтомі. Підсмажене сім’я з сіл­лю посилює статеву дію.

Застосовують як чай. На 1 склянку окропу беруть 1 чай­ну ложку квіток, листків чи насіння і настоюють 10 хвилин (при водянці замість води беруть молоко). Підсолоджений медом напар п’ють по 2 склянки на день, ковтками. Настій з верхівок тамує болі і діє снотворно. В коноплях містяться летка олія, леткі і нелеткі алкалоїди, глікозид канабін, фі­тонциди.

При хворобах нирок і сечового міхура, у тих випадках, коли в сечу потрапляє кров, і коли внаслідок спазматичних явищ затримується сеча, готують зі змішаного в рівних частинах сухого гарбузового насіння і конопляного сім’я так зване конопляне молоко. 2 склянки суміші добре розтирають у глиняній посудині, поступово підливаючи із склянки окро­пу. Відціджують, відтискують і випивають усе протягом дня. Лікування тривале. Якщо таке молоко набридне, можна його підсолоджувати цукром або медом, їсти з крутою несбленою гречаною кашею.

Таке саме молоко, але з самого конопляного сім’я (2 час­тини сім’я і 1 тастина окропу) гарячим змішують з кашко­подібною однорідною масою із зіскобленої свіжої зеленої м’якоті кори (камбію) бузини чорної чи терну й обережно прикладають до запалених місць при бешисі. Засохлу по­в’язку знімають, змазавши її попередньо жмутком вати, на­моченим у конопляному молоці, і знову прикладають зга­дану пасту, доки не зникне запалення. Конопляне молоко, вжите всередину, збільшує виділення молока у жінок, які годують груддю, і прискорює післяпологові виділення. Сім’я і полову як пом’якшувальний і болетамувальний засіб за­стосовують у вигляді припарки при маститі, хронічному ревматизмі; з олії або м’ятого сім’я роблять примочки при опіках, наривах.

В.В.Кархут, Ліки навколо нас, Видавництво "Здоров'я", Київ, 1973
Попередження: перш ніж скористатися рецептом, порадьтеся з лікарем

 
Розділ сайту: