Лінія зміни дати

При перетині кордону часового поясу ми переводимо час на 1 год. На Землі також існує умовна межа, при перетині якої календарна дата змі нюється на одну добу. Ця межа називається Лінією зміни дати і прохо дить у Тихому океані по 180-му меридіану. Щоб зрозуміти, навіщо потрібна така лінія, розглянемо такий приклад. Нехай на Гринвіцькому мери­діані в даний момент буде 03—00, 10 червня. Тоді на 165° сх. д. за місце вим часом буде на і 1 год пізніше, тобто 14—00, 10 червня. На 165° зах. д. місцевий час буде відставати на 11 год у порівнянні з гринвіцьким, і, отже, там буде ще тільки 16—00 попереднього дня, тобто 9 червня. На 180-му меридіані буде 15—00 — 10 червня або 9 червня в залежності від того, який це меридіан — західноїчи східної довготи. Щоб вийти зтакого ускладнення, для часового поясу з середнім меридіаном 180° було прийнято: в тій частині, яка знаходиться на сході від Лінії зміни дати, кале ндарна дата буде на добу меншою, ніж у тій, яка знаходиться на заході від цієї лінії. У деяких районах, щоб уникнути зміни дати у межах однієї і тієї ж групи островів, Лінія зміни дати не проводиться точно по 180-му меридіану. Якщо людина перетинає цю лінію, рухаючись на захід, на приклад, з Сан-Франциско в Токіо, календарна дата змінюється на більш пізню (на добу пізніше), і таким чином мандрівник ніби втрачає день.

А вот построить дом можно в любом часовом поясе. Если обратитесь именно к нам, мы вам профессионально поможем в этом вопросе.

При перетині цієї лінії із заходу на схід дата змінюється на більш ранню, і він ще раз проживає попередню календарну добу. На кораблях практи кується зміна календарної дати опівночі, що відповідає перетину саме в цей час

Розділ сайту: