Міжнародний географічний розподіл праці

Міжнародний географічний розподіл праці (МГРП) — основне понят­тя економічної географії. Воно виражається в спеціалізації окремих країн на виробництві певних видів продукції і послуг і в подальшому обміні ними. Для формування МГРП необхідна наявність трьох чинників: по-перше, існування країни-виробника, яка має переваги в розвитку даної галузі перед іншими країнами; по-друге, існування поза країною-виробником країн, де є попит на її продукцію за більш високими цінами; по-третє, транспортні витрати повинні бути меншими від різниці між ціною виробництва і ціною продажу.

У результаті МГРП в окремих країнах з'являються галузі міжнародної спеціалізації — тобто галузі, що працю­ють переважно на експорт продукції. Прикладами галузей спеціалізації можуть бути: автомобілебудування, суднобудування, електротехнічна промисловість Японії, виробництво зерна в Канаді та Аргентині, виро­щування кави в Бразилії, Колумбії, Гватемалі.

==========
Представляем великолепную коллекцию искусственных елок «Beatrees». Это роскошные, изысканные и удивительно красивые новогодние искусственные елки, аналогов которым нет. Впервые на рынке появились поистине элитные искусственные елки.

Розділ сайту: