Національні парки Африки

В африканських країнах створені величезні заповідники і націона­льні парки, які служать музеями і лабораторіями живої природи.

Серед найбільших парків потрібно відзначити парки Заїру: Гарамба, Ківу, Салонга, Упемба, Маїко, Вірунга. У них водяться слони, гіпопотами, кро­кодили, леви, леопарди, зебри, антилопи та інші екзотичні тварини. У Замбії в 1950 р. було створено парк Кафуе, у якому велика кількість антилоп, гіпопотамів, буйволів, зебр, слонів і чорних носорогів. Націона­льний парк Хванге (Уанкі) у Зімбабве був визначений як резервний у 1927 р. і отримав юридичний статус парку в 1949 р. Тільки третина тери­торії парку відкрита для відвідувачів; інші закриті для відвідування з ме­тою збереження первісної природи. Фауна парку включає понад 50 видів ссавців (чорний носоріг, слон, кафрський буйвол, жираф, зебра, лев).

Серед інших національних парків Зімбабве привертають увагу Фоле (во­доспад Вікторія), Матопос, Мтаразі-Фолс (водоспад Мтаразі висотою 610 м), Мушандік, Нгезі, Роберт-Мак-Ілуейн, Родс-Іньянга, Себакве, Шиманімані. Найбільший африканський національний парк Цаво роз­ташований у Кенії. У центральній Кенії створені національні парки Абердер і Крюгер, у яких у природних умовах живуть слони, бегемоти, носо­роги, антилопи Бонго, буйволи і слони. Велику частину парку Кабалега (неподалік від водоспаду Мерчісон) в Уганді займає високотравна сава­на з чагарниками папірусу по берегах Нілу. Тут водяться слони, леви, леопарди, чорні і білі носороги, жираф, антилопи, крокодили, буйволи.

Інші великі африканські національні парки — Джурджура в Алжирі, Камея й Алешандрі в Анголі, Буна і Сасандра в Кот-д'Івуарі, Оканда в Габоні, Букль-де-ля-Пенджарі в Дагомеї, Бенуе, Бубанджида, Джа, Кампо і Фаро в Камеруні, Букль-дю-Баулі в Малі, Монтань д'Амбр на Мадагаскарі, Горонгоза в Мозамбіку, Янкарі в Нігерії, Кагера в Руанді, Ніоколо-Коба в Сенегалі, Бубаші в Сомалі, Діндер і Саутерн у Судані, Серенгеті, Нгоронгоро, Кіліманджаро, Мкомазі, Рунгваі Селус у Танза­нії, Закума у Чаді, Етоша-Пан у Намібії, Аддо Елефант, Калахарі-Гемсбок і Крюгер у ПАР.

==========
Сегодня главный секрет японского долголетия доступен и Вам. Просто подключите оборудование к водопроводу, и у вас всегда будет волшебная, живая вода в неограниченных количествах - ионизатор воды купить.

Розділ сайту: