Паслін солодко-гіркий

Паслін солодко-гіркий — Solanum dulcamara L. (отруйний)

Паслін солодко-гіркий — Solanum dulcamara L. (отруйний)

Ба­гаторічний напівкущ з родини пасльонових (Solanaceae).

Росте по всій території УРСР, по торф’яних, вогких грунтах. Квіти лілові, зібрані у волотисті суцвіття. Цвіте в червні — вересні. Ягоди яйцевидні, яскраво-червоні. Заготовляють трав’янисті стебла (одно-, дворічні) з листками й зеленими ягодами під час цвітіння. В листках, стеблах і зелених яго­дах міститься отруйний алкалоїд солянин і отруйний гліко­зид дулькамарин.

Коли застосовують? При захворюванні суглобів, хронічних бронхітах, при ексудативному діатезі, різних висипах на шкірі, екземі, псоріазі, дерматитах, при бронхіальній астмі, коклюші, подагрі, жовтяниці, при проносах і проти глистів — вживають відвар 1 чайної ложки подрібненої трави (3 г) в 1 склянці води, який випивають ковтками протягом дня.

При сверблячих висипах на шкірі, кропив’янці, запаленні сечового міхура, грипі, бронхіальній астмі, проносах, надмір­них менструаціях, запаленні мигдаликів, середнього вуха, невралгіях вживають 10% спиртову настоянку по 10 кра­пель 2—3 рази на день, або порошок по 0,5 г 2 рази на день.

Як відхаркувальний, сечогінний, злегка наркотичний за­сіб, що поліпшує обмін речовин, також для послаблення статевої збудності вживають відвар 1—1У2 столової ложки подрібнених стебел з листками пасльону солодко-гіркого (15—22 г) в 2 склянках води, столовими ложками, 2—3 рази на день.

Зовнішньо відвар зі стебел з листками і молодими ягода­ми пасльону солодко-гіркого вживають також для обмивань, примочок, ванночок при лишаях та інших шкірних хво­робах.

 

В.В.Кархут, Ліки навколо нас, Видавництво "Здоров'я", Київ, 1973
Попередження: перш ніж скористатися рецептом, порадьтеся з лікарем

 
Розділ сайту: