родина пасльонові

Паслін солодко-гіркий

Паслін солодко-гіркий — Solanum dulcamara L. (отруйний)Паслін солодко-гіркий — Solanum dulcamara L. (отруйний)

Ба­гаторічний напівкущ з родини пасльонових (Solanaceae)

Росте по всій території УРСР, по торф’яних, вогких грунтах. Квіти лілові, зібрані у волотисті суцвіття. Цвіте в червні — вересні. Ягоди яйцевидні, яскраво-червоні. Заготовляють трав’янисті стебла (одно-, дворічні) з листками й зеленими ягодами під час цвітіння. В листках, стеблах і зелених яго­дах міститься отруйний алкалоїд солянин і отруйний гліко­зид дулькамарин.

Картопля їстівна

Картопля їстівна — Solanum tuberosum L.

Родина пасльонові — Snlanaceae

Картопля їстівна — Solanum tuberosum L.Як виглядає? Однорічна трав’яниста рослина, 50—100 см заввишки, з повзкими підземними пагонами, які утворюють бульби. Надземні стебла галузисті, пухнасті від притиснутих до стебла волосків. Листки переривчасто-непарноперисто- розсічені, з 7—11 більшими й меншими листочками, яйце­видні, загострені, з нерівнобоковою основою, зверху голі, знизу пухнасті. Квітки зібрані на верхівці у волотисті су­цвіття, віночок колесовидний, білий, червонуватий, фіолето­вий або синюватий. Плід — куляста зелена ягода 1,5—2 см в поперечнику. Цвіте в червні — липні.

Де росте? Культивують по всій території УРСР. Виса­джують як польову культуру. Продукт харчування, попу­лярний у кожнім домі протягом*майже цілого року. Похо­дить з Південної Америки.

Що й коли збирають? Восени, бульби червоних сортів.