Рослинний і тваринний світ Антарктиди

Рослинний і тваринний світ Антарктиди відрізняються великою своє­рідністю. На материку зустрічаються мохи, лишайники, водорості, гри­би, бактерії, а також дрібні безхребетні — тихоходи (з членистоногих), коловертки і деякі безкрилі комахи. У більш теплих районах на північно­му заході Антарктичного п-ова зустрічаються кілька видів трав'янистих квіткових рослин. У деяких місцях, наприклад на о-вах Віндмілл (біля узбережжя Землі Вілкса), мохи і лишайники утворюють щільний яскра­во-зелений покрив. В Антарктиді є багато озер, де водяться незвичайні мікроорганізми, у тому числі унікальні типи водоростей (синьо-зелені і діатомові), бактерій і джгутикових. В Антарктиці відсутні сухопутні сса­вці та прісноводні риби. З птахів найбільш характерні пінгвіни. Імпера­торський пінгвін виводить потомство у зимову пору. Інші види пінгвінів виводять пташенят влітку на скелястих пташиних базарах. Багато видів морських птахів, зокрема буревісник і великий поморник, також гніз­дяться у міжгір'ї скель. На безбережних морських просторах мікроско­пічні водорості утворюють «океанські пасовища» і поїдаються тварина­ми, які займають ключові позиції в антарктичних екосистемах. Найбіль­шою кількістю характеризуються популяції криля Euphausia superba (пла­нктонних морських рачків довжиною бл. 50 мм). Криль є основною їжею китів, пінгвінів, деяких видів тюленів і риб. Розвиток водоростей і криля сповільнюється зимою і значно прискорюється весною, коли внаслідок танення морського льоду стають доступними світло і поживні речовини, що зумовлює весняне «цвітіння води».

Океан є місцем проживання деяких видів тюленів, головним чи­ном тюленя-крабоїда, тюленя Уедделла, морського слона, морського леопарда, риб і китів. Зубаті кити майже повністю винищені мислив­цями, але більшість видів (крім кашалота) були врятовані на початку 1990-х років. Поголів'я смугачів і гладких китів в антарктичних водах за оцінками становить 760 тис. Також велика чисельність косаток (підродина дельфінів). У 1993 р. французький уряд запропонував пе­ретворити весь Антарктичний регіон на півдні від 40° пд. ш. у китовий заповідник. Антарктичні риби зазвичай повільно ростуть і повільно пересуваються, але живуть довго. Майже всі вони належать до сімей­ства нототеньових, поширеного головним чином біля берегів Антарк­тиди. Для антарктичних вод також характерне нечисленне сімейство білокровних риб, кров яких безбарвна через майже повну відсутність у ній еритроцитів і гемоглобіну.

==========
Производство  памятников – ответственная работа, требующая не только мастерства на всех этапах изготовления, но и особой пунктуальности, тактичности, способности к сопереживанию и пониманию проблем заказчика. Чтобы изготовленные памятники не обернулось разочарованием или дополнительными хлопотами, следует доверять этот сложный процесс исключительно  опытным профессионалам, заслужившим  безупречную  репутацию.

Розділ сайту: