Сумчасті (Marsupialia) - ряд Ссавців, який налічує понад 250 видів, і відноситься до групи Нижчі Звірі. Власне вони є найбільш вираженими представниками цієї групи Ссавців.
Сумчасті живуть на кількох різних континентах (Австралія, Південна Америка та Північна Америка), однак найбільша їх чисельність і видова різноманітність саме в Австралії (99.8% усіх видів). Вони живуть у різних умовах: на землі (кенгуру), на деревах (коали), біля водойм (водяний опосум), під землею (сумчастий кріт). Розміри сумчастих різноманітні: від 4 сантиметрів (сумчаста миша) до 1.6 метрів (великий сірий кенгуру). Температура тіла +36° С, і дещо вища ніж у Першозвірів (Яйцекладних), зокрема у таких як єхидни і качкодзьоби.
Найбільш відомими представниками Сумчастих є вомбати, сірі та руді кенгуру, валабі, коали, сумчасті куниці, сумчасті опосуми. Самці та самки сумчастих мають спеціальні сумчасті кістки, які прикріплюють до лобкових кісток, і не мають справжньої плаценти. Ембріон живиться за рахунок поживних речовин яйця. Нагороджуються малюки недорозвиненими. На череві мають шкіряну вкладку, яку називають сумкою. Саме завдяки цій сумці ряд отримав свою назву - Сумчасті. У сумку відкриваються соски, де малюки відгодовуються, і завершують свій розвиток у сумці матері. Нажаль у зв'язку із діяльністю людини, і її негативним впливом на біоми Австралії, цілий ряд видів сумчастих перебувають під загрозою цілковитого зникнення. Багато із них вже назавжди зникли, тому уряд країни докладає величезних зусиль для збереження видів. Функціонує чимало екологічних та реабілітаційних центрів із порятунку та збереження Сумчастих, обмежується або взагалі забороняється пересування людей через природні резервати. 21 вид Сумчастих занесений до Міжнародної Червоної Книги.
Джерело: Природничо-географічне тоаприство