епідемія

Увага ГРИП! Попереджений – значить озброєний

Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) залишаються одними з небагатьох інфекційних хвороб, які не мають тенденції до зниження, та є практично єдиним інфекційним захворюванням, епідемії якого виникають майже щорічно та по числу випадків перевершують всі інші інфекційні захворювання разом взяті, вражаючи людей різного віку і приносять великий економічний збиток державі.

В Україні щорічно реєструється 3-5 млн. випадків ГРВІ та грипу. Найвищі показники у дітей до 5 років. Особливо висока захворюваність ГРВІ відзначається в дитячих дошкільних колективах, у багатодітних сім'ях, в колективах дорослих. Як відомо, захворювання на грип становить серйозну небезпеку виникнення ускладнень, особливо серед дітей та людей з хронічними захворюваннями.

На Рівненщині з 6 лютого 2015 року розпочався ріст захворюваності на грип. За тиждень захворіло на 10% більше людей, ніж епідемічний поріг.

Найвищу захворюваність зареєстрували 9 лютого - понад 600 осіб. Тож, аби не допустити поширення епідемії, з 17 до 20 лютого у школах міста Рівного та деяких районів області запроваджено карантин.

Джерелом . . . . .

Надзвичайні ситуації природного походження. Епідемії

Епідемія — значне поширення будь-якої інфекційної хвороби, яке перевищує звичайний для даної місцевості рівень захворюваності.

Епідемії з найдавніших часів завдавали людству багато страждань. Сотні тисяч людей гинули при масовому розповсюдженні таких хвороб, як чума, віспа, холера, висипний тиф, грип та ін. Від чуми, що охопила усю Європу у XIV столітті, загинуло 25 млн осіб, тобто четверта частина населення материка. Більше 1,3 млн осіб помирали щорічно у Європі та Азії у ХIV—ХVIII століттях від віспи. Під час пандемії грипу, яка охопила декілька країн і континентів у 1918—1919 роках, із 500 млн хворих померли майже 20 млн осіб.
Зараз у нашій країні регулярно реєструються спалахи епідемій грипу, дизентерії, клещового енцефаліту, сказу та ін.
Джерелами інфекційних захворювань є хвороботвірні (патогенні) мікроорганізми.