грип

Правила які допоможуть врятуватися від застуди

Правило перше: утепляйтеся!

На вулиці не травень місяць, а тому на голові повинна бути шапочка, на шиї - шарф, а на руках - рукавички. Під куртку або пальто одягайте светр, хоча б тонкий. Короткі курточки і тонкі колготки залиште до весни в шафі. Особливо важливо, щоб у теплі були ноги. У жодному разі не ходіть з мокрими ногами. На роботі тримайте змінне взуття, а також запасні шкарпетки про всяк випадок. Якщо ноги промокли і змерзли, то перед тим, як переодягнутися в сухе, промасажуйте ступні до відчуття тепла.

Правило друге: зігрівайтеся!

Ви приходите увечері додому змерзлим і голодним. Попросіть шлунок зачекати і займіться тілом. Негайно занурте його в гарячу ванну або поставте під душ. Потім розітріть жорстким махровим рушником, надіньте сухі вовняні шкарпетки. І тільки після цього можна обернути свій погляд до холодильника й плити. Для профілактики почніть вечерю зі склянки гарячого молока з медом і дрібкою соди. Можна випити келих теплого червоного вина.

Правило третє: вітамінізуйтеся!

Привчіть себе . . . . .

Можливі ускладнення після грипу та як їх запобігти

Найнебезпечнішим у питанні можливих ускладнень вважається вірусний грип, що викликає руйнування миготливого епітелію, функцією якого є очищення дихальних шляхів, і відкриває доступ у легені різних інфекцій. Саме через це грип ускладнюється бронхітом, пневмонією, ринітом, синуситом або отитом. Також на тлі вірусного грипу можуть розвинутися запальні захворювання серцево-судинної системи - міокардит і перикардит. Найчастіше від таких ускладнень страждають люди літнього віку зі зниженими функціями імунної системи й схильністю до таких захворювань.

За даними санітарно-епідеміологічної служби, в грудні-січні зафіксовано 5 випадків смертей людей від „свинячого” або „каліфорнійського” грипу. На Рівненщині, в обласному центрі, штам H1N1 виявили у вагітної жінки та дитини віком до 1 року. Обоє вже пройшли курс лікування і медики відпустили їх додому. Одразу після Нового Року до міських лікарень звернулась рекордна кількість - понад 700 пацієнтів, але про епідемію поки що не йдеться. Лікарі припускають, що серед тих, хто і досі в лікарні, є й інші хворі саме на цей штам грипу. Однак, обстежують лише найскладніших. Симптоми у каліфорнійського грипу такі самі, як у звичайного – висока температура, яка тримається від трьох днів до тижня, слабкість, головний біль. Однак, медики кажуть . . . . .

Грип та ГРВІ - що потрібно знати?

Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) залишаються одними з небагатьох інфекційних хвороб, які не мають тенденції до зниження, та є практично єдиним інфекційним захворюванням, епідемії якого виникають майже щорічно та по кількості випадків перевершують всі інші інфекційні захворювання разом взяті, вражаючи людей різного віку і приносять великий економічний збиток державі.

У більшості випадків захворювання починається раптово. Хворий може назвати не лише день, а й час захворювання. Підвищується температура тіла до 38-40ºС. Хворі скаржаться на сильний головний біль, ломоту у всьому тілі, розбитість, нежить, сльозотечу, першіння у горлі, в’ялість, сонливість, запаморочення. В окремих випадках можливе безсоння, іноді блювота, гарячка, судоми, втрата свідомості. Можливі крововиливи в шкіру і слизові оболонки, носові, маткові, легеневі, шлунково-кишкові, виражена задуха, зниження артеріального тиску, приглушенні тони серця.

В тяжких випадках у дітей раннього віку можуть бути судоми, порушення дихання та інші небезпечні прояви.

У випадках легкого перебігу хвороби температура тіла може залишатись нормальною, хоча у хворого спостерігається нежить, невелика кволість і незначний головний біль. Досить часто при такому протіканні хвороби хворий постільного режиму не дотримується і переносить хворобу, як кажуть, „на ногах”, прийнявши її за місцеве ураження слизової оболонки носоглотки. Проте, треба знати, що зниження працездатності та загальне нездужання часто свідчать про грип. Перенесення ж грипу на ногах може викликати тяжкі ускладнення хвороби.

Профілактичні заходи . . . . .

Увага ГРИП! Попереджений – значить озброєний

Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) залишаються одними з небагатьох інфекційних хвороб, які не мають тенденції до зниження, та є практично єдиним інфекційним захворюванням, епідемії якого виникають майже щорічно та по числу випадків перевершують всі інші інфекційні захворювання разом взяті, вражаючи людей різного віку і приносять великий економічний збиток державі.

В Україні щорічно реєструється 3-5 млн. випадків ГРВІ та грипу. Найвищі показники у дітей до 5 років. Особливо висока захворюваність ГРВІ відзначається в дитячих дошкільних колективах, у багатодітних сім'ях, в колективах дорослих. Як відомо, захворювання на грип становить серйозну небезпеку виникнення ускладнень, особливо серед дітей та людей з хронічними захворюваннями.

На Рівненщині з 6 лютого 2015 року розпочався ріст захворюваності на грип. За тиждень захворіло на 10% більше людей, ніж епідемічний поріг.

Найвищу захворюваність зареєстрували 9 лютого - понад 600 осіб. Тож, аби не допустити поширення епідемії, з 17 до 20 лютого у школах міста Рівного та деяких районів області запроваджено карантин.

Джерелом . . . . .

Як вберегти себе від застуди

У зв'язку з підвищенням захворюваності на Рівненщині медики дають поради, як уберегти себе від захворювання.

Клінічними ознаками грипу є головний біль, біль у м'язах та горлі, підвищення температури тіла, кашель, нежить, закладання носа, в окремих випадках - розлади травлення.

Як попередити зараження грипом?
- уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
- обмежити відвідини місць великого скупчення людей;
- часто провітрювати приміщення;
- часто мити руки з милом;
- прагнути не торкатися очей, носа або рота немитими руками;
- уникати ...