лід

Що потрібно знати про лід, щоб убезпечити себе?

На водоймах при температурі повітря нижче 0°С безпечним вважається лід:

  • для одного пішохода - синюватого, або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см;
  • для групи людей (масові переправи пішки) - товщиною не менше 15 см, при масовому катанні на ковзанах - 25 см;
  • для переправи вантажного автомобіля - 35-55 см, трактора - 40-60 см.

Міцним льодом вважається прозорий лід з синюватим або зеленуватим відтінком при товщині 12 см.

Міцність льоду пропонується перевіряти пішньою (інструмент для пробивання льоду та довбання мерзлої землі). Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, то вихід на лід забороняється. Не дозволяється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні та підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі в лід кущі, трава та ін.). Не дозволяється виходити на лід у нічний час.

Під час групового переходу по льоду необхідно . . . . .

Зимова риболовля та деякі правила яких необхідно дотримуватися

зимова риболовляНа зимовій риболовлі треба бути досить обережним.

Не так уже рідко зустрічаються випадки обмороження, і навіть дуже серйозні. Потрібно пам'ятати, що при обмороженні перші відчуття потерпілого бувають дуже оманними: здається, що нічого страшного не відбулося. Але цим ілюзорним відчуттям піддаватися не можна, треба вчасно почати всі необхідні в таких випадках заходу. При тривалім або сильнім переохолодженні може виникнути озноб - своєрідна форма обмороження. На особі, руках утворюються припухлості, тріщини, а іноді виразки. У місцях поразки відчуваються сверблячка й болі. На початку обмороження відчувається поколювання й печіння шкіри; потім наступає втрата чутливості. Шкіра стає білою або синюшного кольору. В особливо важких випадках з'являються різноманітної форми й величини пухирі, виразки, омертвляння тканин, суха або волога гангрена. Обморожені місця слід змазати риб'ячим жиром або гусячим салом, а якщо є, звіробійним маслом. Заздалегідь змазувати різними мазями, жиром не можна. Вони не попереджають, а навпаки, сприяють . . . . .