грім

Удар блискавки та які шанси вижити при цьому?

З приходом теплих травневих днів, варто згадати про наближення такого весняно-літнього погодного явища як гроза, що супроводжується громом та блискавкою.

Напевне, кожному відомий хоча б один випадок, воли людина виживала після удару блискавки. Такі події досить рідкісні, але вони є – ймовірність того, що блискавка потрапить у людину складає приблизно 1 до 600 тисяч.

Згідно зі статистикою, 86 % уражених блискавкою – чоловіки.

Незважаючи на можливі травми і опіки від удару блискавки, шанси вижити у людини чималі. У США жив чоловік, який був вражений блискавкою сім разів і був занесений в Книгу рекордів Гіннеса.

За словами тих, хто вижили, випробувані ними відчуття болю неможливо порівняти ні з чим. По своїй товщині розряд блискавки не більше олівця і якщо він не проходить крізь серце або спинний і головний мозок людини, то в більшості випадків „жертва” залишається в живих.

Заряд, що проходить через тіло, володіє . . . . .

 

Що потрібно знати про блискавку, та як уникнути ураження

Як уникнути ураження блискавкою?

Нарешті прийшла очікувана весняна пора. Після довготривалого зимового періоду у людей просинається бажання відпочити на лоні природи, тим більше, що наближаються травневі свята і тривалі вихідні. Але з приходом весни починається пора гроз та блискавок.

Щороку у світі сотні людей гинуть від блискавок, до того ж переважна більшість - через власну недбалість.

Отже, що потрібно знати кожному під час грози, яка застала за містом на природі?

Пам’ятайте – коли чути грім, це означає, що також б'є блискавка. Без варіантів, навіть якщо ви її не бачите.

Тому необхідно:

по-перше, негайно втікати від води – озера, річки, навіть від болота. Вода проводить струм, тож блискавки її „люблять”;

по-друге, негайно вимкнути мобільний телефон, ноутбук й решту електроніки. Не просто вимкнути звук, а повністю відключити апарат;

по-третє . . . . .