сильна спека

Спека. Як переносити спеку?

Незважаючи на те, що більшість людей чекають з нетерпінням літа, після того як стовпчик термометра стає вище 30°С, літня спека і вдень і вночі стає важким випробуванням для багатьох і виникає питання як переносити спеку. 
Але якщо підготуватися до неї, зуміти себе захистити, то небезпечних впливів літньої виснажливої спеки на організм можна уникнути. 
Насамперед, перебуваючи на вулиці під прямими сонячними променями, необхідно захистити голову. Потрібно носити головні убори, і дуже важливо, щоб вони були виготовлені з натуральних матеріалів. Обов'язково носіть з собою пляшечку з ментоловим маслом. У випадку якщо ви перегрілися і відчули себе погано, крапелька цього засобу, нанесена на скроні, надасть освіжаючу дію і можна легше переносити спеку. 
Неодмінна умова в спеку - це вживання великої кількості води. Не варто пити ніяких, нібито освіжаючих, солодких газованих напоїв, вони не вгамують спрагу, а посилять її і поповнять запас калорій в організмі. Регулярно пити рекомендується тільки чисту воду протягом дня, всякий раз, коли відчуваєте спрагу. Відмовтеся від кави і алкогольних напоїв, адже вони прискорюють зневоднення організму. 
Крім води корисний у літню спеку і зелений чай без додавання цукру. Добре вгамовують спрагу . . . . .

Прогноз погоди по місту Рівне та Рівненській області на 1 - 4 серпня 2014 року (прогноз на вихідні)

Нас всіх чекають надто спекотні вихідні дні. Відправляючись на відпочинок до водоймищ, пам'ятайте про правила поведінки на воді. Бережіть себе!

1 серпня погоду на Рівненщині визначатиме поле підвищеного тиску. Очікується мінлива хмарність, без опадів. Вітер південно-східний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі 14-19º тепла, вдень 29-34º тепла. Атмосферний тиск буде слабо рости.

2 серпня в погоді істотних змін не очікується. Вітер східного напрямку 5-10 м/с. Температура вночі становитиме 14-19º тепла, а в денні години показники термометра досягнуть 35-37º тепла. Атмосферний тиск суттєво не зміниться.

3 серпня збережеться . . . . .

Небезпечні та стихійні метеорологічні явища, обумовлені температурою повітря.

Температура повітряТемпературою повітря обумовлені майже всі небезпечні та стихійні метеорологічні явища безпосередньо і побічно. Нижче зупинимося тільки на тих, де має місце кількісний критерій.

Заморозки – зниження температури (у повітрі або на поверхні ґрунту, а також на висоті 2 см) нижче 0 °С у вегетаційний період, укладений між датами стійкого переходу температури повітря через 5 °С навесні та восени для ранніх культур. У квітні весняні заморозки найчастіше (7 раз на рік) спостерігаються в Запорізькій області та АР Крим, в травні (60%) - в північних та східних областях. Восени найбільш морозонебезпечними (50%) є Київська, Сумська і Чернігівська області. В Україні заморозки виникають в антициклонах та гребенях, які сформувалися в масах арктичного повітря, а також у малоградієнтних полях підвищеного тиску і баричних відрогах, орієнтованих із заходу на схід. Крім того, вони можливі при адвекції холодного повітря в тиловій частині циклонів. Найчастіше такі заморозки бувають адвективно-радіаційними. Пізні весняні та ранні осінні заморозки становлять найбільшу небезпеку для трав’янистих рослин і плодових культур, оскільки рослини в цей час інтенсивно розвиваються або дозрівають і їх опірність мала.