сильний мороз

Як себе поводити на вулиці зимою, щоб вберегтись від неприємностей

зима на вулицях містаЗима дуже красива і неперевершена пора року. Безліч людей любить зиму більше ніж літо, оскільки краса цієї пори року зачаровує. Сніжинки, що падають з голубого неба, лід, який покривається на поверхні доріг, бурульки, що звисають з дахів будинків, гаражів та інших приміщень – все це дуже красиво. Проте не слід забувати, що поряд з красою на нас чатує небезпека. З метою запобігання та зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій, які можуть викликати людські жертви та матеріальні збитки, слід звернути увагу на основні правила поведінки.

У сильний мороз, щоб не отримати обмороження та переохолодження: одягайтеся багатошарово. Тобто одягніть на себе кілька тонших речей замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. Якщо стане жарко завжди можна зняти одну з кофт. Одяг має бути цілком вільним;

захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте одягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром;

кожні півгодини-годину заходьте у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці;

по можливості візьміть з собою . . . . .

Через сильні морози в Північній Америці замерз навіть Ніагарський водоспад

Незважаючи на сильний мороз, туристи добираються до Ніагарського водоспаду, щоб зафіксувати цю історичну подію.

Небувалі морози в США і Канаді призвели практично до повного замерзання одного з найбільших водоспадів світу - Ніагарського . Струмені води , не долетівши до низу , перетворилися на гігантські бурульки.

Річку Ніагара скував лід і потужний водоспад став більше схожий на мілководний струмок.

При цьому все одно знаходяться туристи, які незважаючи на мороз, добираються до водоспаду, щоб зафіксувати цю історичну подію.

Повністю замерзав Ніагарський водоспад в 1848 і в 1912 роках.

Небезпечні та стихійні метеорологічні явища, обумовлені температурою повітря.

Температура повітряТемпературою повітря обумовлені майже всі небезпечні та стихійні метеорологічні явища безпосередньо і побічно. Нижче зупинимося тільки на тих, де має місце кількісний критерій.

Заморозки – зниження температури (у повітрі або на поверхні ґрунту, а також на висоті 2 см) нижче 0 °С у вегетаційний період, укладений між датами стійкого переходу температури повітря через 5 °С навесні та восени для ранніх культур. У квітні весняні заморозки найчастіше (7 раз на рік) спостерігаються в Запорізькій області та АР Крим, в травні (60%) - в північних та східних областях. Восени найбільш морозонебезпечними (50%) є Київська, Сумська і Чернігівська області. В Україні заморозки виникають в антициклонах та гребенях, які сформувалися в масах арктичного повітря, а також у малоградієнтних полях підвищеного тиску і баричних відрогах, орієнтованих із заходу на схід. Крім того, вони можливі при адвекції холодного повітря в тиловій частині циклонів. Найчастіше такі заморозки бувають адвективно-радіаційними. Пізні весняні та ранні осінні заморозки становлять найбільшу небезпеку для трав’янистих рослин і плодових культур, оскільки рослини в цей час інтенсивно розвиваються або дозрівають і їх опірність мала.