обмороження

Як себе поводити на вулиці зимою, щоб вберегтись від неприємностей

зима на вулицях містаЗима дуже красива і неперевершена пора року. Безліч людей любить зиму більше ніж літо, оскільки краса цієї пори року зачаровує. Сніжинки, що падають з голубого неба, лід, який покривається на поверхні доріг, бурульки, що звисають з дахів будинків, гаражів та інших приміщень – все це дуже красиво. Проте не слід забувати, що поряд з красою на нас чатує небезпека. З метою запобігання та зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій, які можуть викликати людські жертви та матеріальні збитки, слід звернути увагу на основні правила поведінки.

У сильний мороз, щоб не отримати обмороження та переохолодження: одягайтеся багатошарово. Тобто одягніть на себе кілька тонших речей замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. Якщо стане жарко завжди можна зняти одну з кофт. Одяг має бути цілком вільним;

захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте одягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром;

кожні півгодини-годину заходьте у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці;

по можливості візьміть з собою . . . . .

Переохолодження та обмороження

Увага! 
Різке похолодання сприяє переохолодженню організму та обмороженню частин тіла людей!

Щорічно до лікувальних закладів України надходять постраждалі з різними стадіями обмороження. За спостереженнями медиків кількість таких хворих збільшується одразу у декілька разів у періоди різких похолодань. Щоб уникнути переохолодження й обмороження, фахівці рекомендують більше про це дізнатися та дотримуватись основних правил поведінки в умовах низьких температур.

Що таке обмороження 

Обмороження – це пошкодження будь-якої частини тіла (включно до відмирання тканин), яке виникає внаслідок впливу низьких температур оточуючого середовища. Найчастіше обмороження виникає при температурі повітря нижче – 100С-200С. При довготривалому перебуванні на відкритому повітрі, особливо за умов високої вологості та сильному вітрі, обмороження може виникнути восени та навесні при температурі повітря вище нуля. Статистика свідчить про те, що навіть усі важкі обмороження з ампутацією кінцівок виникають, коли людина перебуває у стані важкого алкогольного сп’яніння.

Ступені обмороження

Обмороження І ступеню (найбільш легкий випадок) частіше виникає при . . . . .