погодні рекорди

Нові температурні рекорди та прогноз погоди по місту Рівне та Рівненській області на 5 - 8 серпня 2014 року

така собі "національна" тарзанка )Кліматичні рекорди перших днів серпня на Рівненщині

За період безперервних кліматичних спостережень, що ведуться з 1944 року, в Рівному так спекотно в ці дні ще не було. Температурні показники коливались від +33ºС до +35ºС. Ще жаркіше було на метеостанції Сарни, там 3-4 серпня ртутні термометри зафіксували температуру на позначці +36,2ºС.

Середньодобова температура повітря в ці дні перевищує кліматичну норму на 7-8ºС.

Найспекотніший день +37ºС було зафіксовано на метеостанціях Рівне та Дубно 16 серпня 1952 року, а 11 серпня 1961 року на метеостанції Сарни температура повітря досягла позначки +37,8ºС.

А тепер перейдемо до прогнозу погоди. До кінця тижня спека дещо послабшає.

5 серпня за мінливої хмарності вночі переважатиме погода без опадів, а в денні години пройдуть окремі невеликі грозові дощі. Вітер східний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі 15-20ºС, вдень 32-35ºС. Атмосферний тиск буде слабо падати.

6 серпня буде . . . . .

Ще декілька цікавих фактів про погоду

градЯк не дивно, але самим сухим місцем на Землі є антарктична область, звана Сухими долинами. Тут майже немає льоду і снігу, через те, що волога випаровується під дією дуже інтенсивних вітрів, швидкість яких досягає 320 км / ч. Вважається, що там в деяких областях дощів не було 2 млн. років.

Метеодані, що стосуються моніторингу опадів у Лондоні, підтверджують, що по четвергах там чомусь випадає більше рідини.

Найменше сонячних днів спостерігається на російському архіпелазі Північна Земля, де Сонце світить 12 днів у році.

У північно-східній частині США в 1816 р. сніг і морози тривали протягом усіх 12 місяців. Такі ж погодні умови спостерігалися в Італії, Іспанії та Франції. 1816 був названий в Європі та США «роком - позбавленим літа» .

При звичайній погоді римляни надягали туніки, а в холод - кілька тунік одночасно.

Перед дощем квіти акації і жимолості .....

Для чого створені кліматичні моделі?

Кліматична модельПерші моделі клімату будувалися на фундаментальних законах фізики і хімії і призначалися для вивчення кліматичної системи. Сьогодні по них проходить лінія фронту громадських дискусій про зміну клімату.

Кліматичні моделі - це всього лише набір рівнянь, заснованих на відомих фізичних законах. Це віртуальні лабораторії, що дозволяють проводити експерименти, які неможливі в реальності. Як і будь-який інший науковий інструмент, вони розроблені і перевірені з усією ретельністю. Насамперед модель повинна відтворювати поточний клімат і спостерігати зміни, а також ключові моменти минулого, реконструйовані по надійним джерелам.

У результаті моделі добре відтворюють важливі природні кліматичні процеси, в тому числі сезонні та добові температурні цикли. Крім того, вони точно реагують на привхідні фактори: у 1992 році співробітники НАСА перевірили свою модель на виверженні вулкана Пінатубо і передбачили тимчасове охолодження клімату у відповідь на викид вулканічних аерозолів.

Моделі не обійшли своєю увагу і потепління в XX столітті в результаті зростання атмосферної концентрації парникових газів. Перші моделі висловилися щодо цього в 1975 році, тобто ще до того, як сильне потепління стало очевидним спостерігачам.

Ці віртуальні лабораторії допомагають також зрозуміти природу того, як контактують взаємопов'язані компоненти системи, - наприклад, зміни на поверхні планети в результаті збезлісення і сільського господарства роблять значний вплив на клімат. Вивчається також реакція кліматичної системи на масштабні події. Так, дослідження продемонстрували, як відреагують на танення льодовикового покриву в Північній Атлантиці морські течії і температура повітря.

Погодні рекорди

Антарктида, 7 УАЕАтмосферний тиск:

  1. Найвищий атмосферний тиск відзначено 12 грудня 1968 в Акапі, на півночі Сибіру. Тиск повітря на рівні моря досягав  1133,3 гПа.
  2. Найнижчий атмосферний тиск, що дорівнює 880 гПа, було зареєстровано в центрі урагану Джімбер в Тихому океані 12 вересня 1988 р.
  3. Найнижчий на Землі тиск можливо, ніколи й не буде виміряно, так як він зустрічається в самому центрі торнадо. Навряд чи можливо встановити барометр точно в тому місці, де пройде торнадо. Крім того, здається неймовірним, щоб будь-якої прилад міг витримати натиск жахливої сили вітрів, що вирують у центрі торнадо.

Вітер:

  1. Самий сильний порив вітру за всю історію спостережень стався 12 квітня 1934 на горі Вашингтон в американському штаті Нью-Хемпшир. Тоді протягом кількох хвилин вітер дув зі швидкістю 123 м / с. За останні десятиліття самий сильний вітер (93,6 м / с) було зафіксовано 8 березня 1972 на метеостанції, розташованої в західній частині Гренландії.
  2. Абсолютні рекорди середньомісячної та середньорічної значень швидкості вітру були відзначені в 1913 р. на мисі Денілсон в Антарктиді - 24,9 і 19,4 м / с.