озеро

Озеро Натрон

Озеро Натрон в ТанзаніїОзеро Натрон

Озеро Натрон в Танзанії є одним із найбільших солоно-лужних озер Східної Африки, і його улоговина лежить як раз посеред Східно-Африканської рифтової долини. Воно має площу близько 1 тис.км², однак вона може змінюватися в залежності від пори року, а від так його берегова лінія нестабільна. Унікальність цього озера полягає в тому, що воно вкрите 15-сантиметровим шаром солі, яка має специфічне рожеве забарвлення. В цьому винні мікроорганізми (це далеко не єдиний випадок в Африці).
 
Озеро Натрон славиться ще й тим, що тут постійно проживає близько 1,5 мільйонів особин рожевого фламінго, а це - одна із найбільших колоній цього птаха у світі. Що ж стосується такого представника як малий фламінго, то він водиться тільки тут, і більше ніде в світі. Через своє . . . . .

 

Озера та їх типи

Озера — природні водоймища в заглибленнях суходолу (улоговинах), заповнені в межах озерної чаші (озерного ложа) різнорідною водною ма­сою. Для озер характерна відсутність безпосереднього зв'язку зі Світо­вим океаном. Озера займають бл. 2,1 млн км2 або майже 1,4 % площі суходолу. Це приблизно у 7 разів більше поверхні Каспійського моря — найбільшого озера світу (424 300 км2).

Розподілені озера нерівномірно. Особливо багато їх на півночі — в тундрі і в лісовій зоні. На півдні, в степу і в пустелі озера зустрічаються рідше. У числі найбільших і найбільш відомих: Великі озера (Верхнє озе­ро, Гурон, Мічіган, Ері та Онтаріо) — у Північній Америці, Вікторія і Танганьїка — в Африці, Ладозьке озеро і Онезьке озеро — у Європі, висихаюче Аральське море — в Азії.