Андрія Первозванного

Прогноз погоди на 13-16 грудня 2019 року по місту Рівне та області

Прогноз погоди на 13-16 грудня Прогноз погоди на 13-16 грудня

ПРОГНОЗ погоди на 13-16 грудня:Збережеться нестійка тепла погода.
 13 грудня:
Хмарно з проясненнями. Без істотних опадiв. Видимість добра, вночi та вранцi  слабкий туман 500-1000м. Вiтер  південно-східний 7-12м/с, вранці та вдень пориви 15-20 м/с.   Температура вночi  -1,+4, вдень  1- 6º тепла. Атмосферний тиск буде падати.
 
     14 грудня : Хмарно.  Вночі без істотних опадів, вдень місцями невеликий дощ.  Вночі та вранці слабкий туман. Вiтер південно-схiдний 7-12 м/с, поривчастий. Температура вночі 0,+5º,  вдень .....
 

Прогноз погоди на 11 - 13 грудня 2018 року по місту Рівне та області

Прогноз погоди Рівне

Прогноз погоди на 11-13 грудня

На свято Андрія сніг та хуртовини

11 грудня вночі атмосферні фронти із заходу принесуть невеликий сніг та мокрий сніг. Вдень без істотних опадів. Вночі та вранці на дорогах місцями ожеледиця. Вітер західний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі та вдень  -2..+3º.
Атмосферний тиск буде слабо рости.

12 грудня в полі зниженого тиску істотних опадів не очікується, лише ближче до вечора циклон зі сходу України зумовить невеликий сніг. На дорогах місцями ожеледиця. Вітер північно-західний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі 0..-5º, вдень . . . . .

 

Прогноз погоди на 12 - 14 грудня 2017 року

Тепло повертається на Рівненщину

Тепло знову повертається на Рівненщину.

12 грудня внаслідок надходження теплого повітря тропічного походження температура відчутно підвищиться. Вночі ще можливі невеликі опади у вигляді дощу та мокрого снігу, вдень без істотних опадів. Вночі та вранці місцями утвориться слабкий туман, на дорогах подекуди ожеледиця. Вітер південно-західний, 7-12 м/с, пориви сягатимуть 15-20 м/с. Температура повітря вночі -1…+4°, вдень +7..+12⁰.
Атмосферний тиск буде рости.

13 грудня випадатимуть невеликі опади переважно у вигляді дощу. Вітер західний, 7-12 м/с. Температура повітря протягом доби коливатиметься від 1 до 6⁰ тепла.
Атмосферний тиск буде рости.

14 грудня істотних опадів не очікується. Вночі та вранці подекуди туман, на дорогах місцями ожеледиця. Вітер південний, 7-12 м/с. Температура повітря . . . . .

Вечорниці на Андрія

У давнину, коли приходив вечір у переддень свята Андрія, дівчата збиралися у просторій оселі. Господинею дому повинна була бути самотня вдова, яка пильнувала, щоб дівчата під час вечорниць дотримувалися всіх традицій та вірувань.

На андріївські вечорниці приходили тільки неодружені дівчата. Хлопців на це дійство не пускали. Окрім веселих розмов, забав та розваг традиційним ритуалом на вечорницях було гадання. А про що кожна дівчина мріє? Звісно, що про заміжжя. Саме тому більшість дівочих гадань на Андрія мають на меті привідкрити завісу майбутнього, щоб дізнатися хто буде їхнім судженим.

1. . . . .

 

Прогноз погоди на 13 - 16 грудня 2016 року

і знову прийшла ЗимаНа Рівненщину повертається зимова погода.

13 грудня (Андрія) погоду визначатиме холодна повітряна маса, яка надходить з півночі Європи. Вночі очікується невеликий сніг, вдень без опадів. На дорогах місцями ожеледиця. Вітер північно-західний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі -7..-12°, вдень -1..-6°. 
Атмосферний тиск буде рости.

14 грудня вночі без істотних опадів, вдень атмосферний фронт з Скандинавії принесе сніг. На дорогах ожеледиця. Вітер західний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі -5..-10°, вдень 0..-5°.
Атмосферний тиск буде падати.

15 грудня вночі помірний сніг, вдень невеликий сніг та мокрий сніг На дорогах ожеледиця. Вітер північний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі -1..-6°, вдень . . . . .

 

Свято Андрія Первозванного - 13 грудня

13 грудня святкуємо День святого Андрія Первозванного. Андрій був першим з апостолів, хто пішов слідом за Ісусом Христом. Згодом він привів до Спасителя свого рідного брата — святого апостола Петра. Із братом раніше Андрій займався рибальством. І вирушив святий Андрій із проповіддю святого слова у східні країни, до Дніпра.

 
Давня легенда говорить, що апостол Андрій Первозванний проповідував християнську віру на побережжі Чорного моря й у Києві. Літопис, який датується XIII століттям, містить переказ про заснування Києва Андрієм Первозванним: «На цих горах засяє ласка Божа, буде велике місто...»
 
Незважаючи на те, що це християнський святий, обряди й традиції цього дня сягають дохристиянських часів. З усіх свят річного календарного циклу день Андрія Первозванного є одним із найтаємничніших, найцікавіших, цього дня відбуваються заклинання й угадування майбутнього, ритуали з калетою та інші ворожіння.
 
Андрієва ніч допомагає незаміжнім дівчатам пізнати свою долю: чи доведеться ще рік дівувати, чи на щасливицю чекає вдале заміжжя. Ворожити слід у ніч перед святом.
 
Одним із найпоширеніших способів ворожіння є випікання балабушок (маленькі тістечка круглої форми з білого борошна). Для балабушок треба носити воду... ротом. Хлопці теж не гають часу — до їхніх святкових «обов'язків» уходить якомога більше смішити дівчат, щоб вони воду не донесли до місця призначення. Коли дівчата вже знесилені від сміху, вони домовляються з хлопцями, щоб ті не смішили, а натомість обіцяють їм частування. Нарешті, балабушки спеклися й охололи. Тепер кожна дівчина позначає своє тістечко (можна папірцем, ниткою або ще якимось чином — хай фантазія підкаже); на підлогу стелять чистий рушник, на нього розкладають балабушки. Потім до дому пускають голодного собаку та слідкують, чию балабушку та яким чином пес з'їсть першою. Першою вийде заміж та дівчина, чия балабушка буде з'їдена першою. Якщо пес віднесе тістечко з рушника вбік, значить, хазяйці цієї балабушки судилася доля далеко від рідних країв. Дуже погано, якщо собака не з'їсть балабушку, а лише надкусить.
 
Інший спосіб . . . . .

 

Святого Андрія Первозванного

Андрія Первозванного13 грудня святкуємо День святого Андрія Первозванного. Андрій був першим з апостолів, хто пішов слідом за Ісусом Христом. Згодом він привів до Спасителя свого рідного брата — святого апостола Петра. Із братом раніше Андрій займався рибальством. І вирушив святий Андрій із проповіддю святого слова у східні країни, до Дніпра.

Давня легенда говорить, що апостол Андрій Первозванний проповідував християнську віру на побережжі Чорного моря й у Києві. Літопис, який датується XIII століттям, містить переказ про заснування Києва Андрієм Первозванним: "На цих горах засяє ласка Божа, буде велике місто..."

Незважаючи на те, що це християнський святий, обряди й традиції цього дня сягають дохристиянських часів. З усіх свят річного календарного циклу день Андрія Первозванного є одним із найтаємничніших, найцікавіших, цього дня відбуваються заклинання й угадування майбутнього, ритуали з калетою та інші ворожіння.

Андрієва ніч допомагає незаміжнім дівчатам пізнати свою долю: чи доведеться ще рік дівувати, чи на щасливицю чекає вдале заміжжя. Ворожити слід у ніч перед святом.

Одним із найпоширеніших способів ...