архангел Гавриїл

Слідом за Благовіщенням заступає Благовісник

Слідом за Благовіщенням заступає Благовісник (8 квітня ). За церковним календарем це Собор Архангела Гавриїла ( по народному Гаврила). У простонародді цей святий сприймавсь, усупереч християнському вченню, як володар блискавок. Мабуть у давнину він був один з покровителів небесних явищ. Серед них були також святий Юрій, архистратиг Михаїл та порок Ілля. До цієї когорти причислений і архангел Гавриїл – Благовісник. Щоправда, в кожному конкретному випадку люди відрізняли їх покровительство. « Як гримить, то це Ілля по небі їздить,а Гаврило квіткою махає», « Як перед ударом грому з блискавки робиться хрест, то це Михаїл хрестом благословляє, а Гавриїл стріляє в чорта» чи « коли чуємо, що грім гримить, то це з небесної гармати Юрій і Гавриїл стріляють нечисту силу: святий Юрій кулі закладає, а архангел Гавриїл гніт запалює».

Як бачимо, в кожному окремому випадку .....

Благовіщення

Це свято, що відзначається 7 квітня, належить до великих дванадесятих християнських свят. За церковними переказами, цього дня архангел Гаврнїл з’явився Діві Марії в місто Назарет, щоб сповістити їй благу звістку — народження сина Ісуса, Месії. Марія вела непорочне життя в домі свого чоловіка Йосипа, тому була дуже здивована, що народить сина без допомоги чоловіка. Архангел пояснив, що дитина з’явиться без порушення цнотливості Марії, через посередництво Святого Духа. Оскільки дівчина була дуже богобоязна, вона прийняла волю Божу як належне.

Уже згадувалося, що від Введення до Благовіщення не можна працювати на землі, оскільки вона має відпочити й Підготуватися до щорічних господарських робіт, а от уже в день Благовіщення можна починати поратися по хазяйству біля землі — Бог цього дня благословляє все живе, у тому числі й землю. Після такого благословення все починає рости, зацвітають перші весняні квіти. А от усе, що в цей день народилося, ростиме дуже погано.

На Благовіщення навіть пташка гніздо не в’є, настільки це велике свято, тому людина працювати цього дня не по-винна. За народним повір’ям, якщо якась пташка недотри-мається цього правила, то на знак покарання Бог віднімає в неї на кілька днів крила. Не лякайтеся, не в прямому ро-зумінні цього слова, просто пташка кілька днів не може літати, а тільки бігає по землі.

Усі відьми сьогодні сидять по домівках, клопоту добрим людям не роблять. Зранку в церкві .....