безпека на відпочинку

Відпочиваючи на природі подбайте про безпеку

Тепла погода спонукає багатьох з нас у вихідні дні та у відпустку влаштувати собі відпочинок. З великим задоволенням ми прямуємо на природу, щоб намилуватися видами і приготувати шашлик. Щоб відпочинок приніс лише користь, потрібно притримуватись елементарних правил безпеки.

Якщо відпочиваєте в лісі, то для захисту від змій носіть високі чоботи і щільні штани, пересувайтеся з палицею, розсуваючи траву перед собою, дивіться під ноги, створюйте більше шуму, не ставте намети в високій траві, поблизу корчів, валунів і скель, не залишайте намети відкритими ні на хвилину; перш ніж влізти в спальний мішок перевірте, чи немає там змії.

Якщо плануєте відпочинок на відкритій для сонця ділянці - майте сонцезахисний одяг: капелюхи з широкими полями, сорочки з довгим рукавом та сонцезахисні окуляри.

Перед тим, як розводити багаття на природі, слід вирити неглибоку ямку і в ній розкладати багаття. Бажано робити це біля річки або якого-небудь водоймища. Через великий вогонь може виникнути пожежа. Після відпочинку необхідно ретельно загасити полум’я, залити його водою, засипати землею і притоптати ногами.

Поведінка у воді потребує особливої обережності. Купатися можна . . . . .