ЧАЕС

Сьогодні розпочався процес насування Арки на об’єкт «Укриття» четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС

Сьогодні,  14 листопада  2016 року о 14.15 розпочався процес насування Арки (НБК) на об’єкт «Укриття» четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС, який був зруйнований під час катастрофи 26 квітня 1986 року.

Встановлення НБК зробить майданчик ЧАЕС безпечним для проведення робіт із демонтажу конструкцій, поводження з паливовмісними та радіоактивними матеріалами в середині об’єкту «Укриття». Наразі, найбільша з коли-небудь побудованих рухома наземна конструкція довжиною 165 м, висотою 110 м і загальною вагою 36200 т насувається в проектне положення та вже перемістилася на відстань 6 метрів.  Після аналізу початкового етапу руху, процес насування продовжиться і має завершитися найближчими днями, про це повідомляє повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

Насування НБК відбувається за допомогою спеціальної системи, яка складається з 224 гідравлічних домкратів і дозволяє пересувати конструкцію на відстань 60 см за один цикл. Передбачається, що весь процес триватиме до 4 днів з загальним часом безперервного руху приблизно 33 години. Нагадаємо, що НБК був збудований поблизу 4-го енергоблоку ЧАЕС і має подолати 327 м, щоб накрити об’єкт «Укриття». 

У листопаді. . . . .

26 квітня - день пам’яті Чорнобильської трагедії

Сплинуло 29 років від тієї дати, коли світ сколихнувся від вибуху на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС). І хоча час невпинно віддаляє нас від того трагічного дня, обриси тоді пережитого постають зримо і бентежать наші душі та серця. Аварія на ЧАЕС назавжди увійшла в літопис нашої країни та й усього світу як найбільша техногенна аварія за всю історію ядерної енергетики за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, економічним збитком та стала подією великого суспільно-політичного значення.

Весь світ кожного року 26 квітня відмічає день пам’яті Чорнобильської трагедії - спомину про катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, науковців, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. Подвиг цих людей назавжди записано в літопис людської мужності. У вдячній пам'яті українського народу навічно збережуться імена тих, хто, не вагаючись, став на двобій з розбурханою силою радіації в перші часи після трагедії, захистивши . . . . .