хвоя

Прощавай, ялинко

Метеостанція Рівне

Ось і закінчились довготривалі Новорічні свята і неминуче постало питання - що робити з непотрібною тепер ялинкою? Найменше проблем, звичайно, у власників штучних ялинок – акуратно покласти в коробку і сховати в підвал чи в шафу до наступного свята. Але зі справжньою, живою ялинкою, проблем більше.

У нас найчастіше ялинки просто викидають на вулицю або встромляють в замет біля будинку. Та й на смітниках зелених красунь більш ніж достатньо. Ми просто позбавляємось від не потрібного нам більше деревця. А для відновлення однієї вирубаної двометрової ялини потрібно не менше 10-15 років.

В ощадливій Європі все інакше. У кожній західній країні цю проблему вирішують по-різному, але неодмінно з користю.

У Швеції та Фінляндії не пропадає жодна тріска. Спеціальні машини їздять по міських вулицях і збирають викинуті ялинки, відвозять їх на меблеві фабрики для переробки або ж у котельні, де вони спалюються. За підрахунками, більше 10% населення в січні-лютому отримують тепло і гарячу воду саме завдяки утилізації новорічних ялинок.

У Великобританії по всій країні до кінця січня працюють пункти прийому ялинок. Можна привезти ялинку самостійно або ж скористатися безкоштовною послугою і викликати машину, яка забере ялинку прямо від будинку.