китайський календар

Китайський календар

Китайський календарЛегенда про китайський календар

Зі зростанням популярності східної культури у світі (в першу чергу китайської) все більш популярними стають і відповідні свята. Зокрема в усьому світі відзначають ще один новий рік, і на цей раз "китайський". Однак багато хто із нас вже давно користується китайськими традиційними елементами фольклору, зокрема календарем. Важко серед нас знайти того, хто б не знав у рік якої тварини він народився за китайським календарем. Воно й не дивно, адже цей календар нині в світі дуже популярний. Приміром саме сьогодні настав рік бика, який прийшов на заміну року щура. Всього китайський календар має 12-річний цикл, і кожен рік має свою традиційну тварину (бацюк, бик, тигр, кріль, дракон, змія, кінь, вівця, мавпа, півень, пес і свиня). Однак навіть 12-річні цикли об'єднані в групи п'яти стихій (дерево, земля, вода, метал і вогонь). Саме тому насправді ці цикли не 12-річні, а 60-річні. Наприклад народжені в 1988 році мають знак земляного дракона, народжені в 1979 році - земляної вівці, а народжені приміром в 2001 році будуть належати до знаку металічної змії.
 
Що ж стосується послідовності знаків, то вона абсолютно не даремна, і кожен символ року смінює попереднього з чіткою закономірністю. В Китаї є стародавня легенда, яка переповідає про так звані "великі гонки" тварин, які визначили послідовність символів китайського 12-річного циклу. Її переповідають приблизно так:
"Колись давним давно Нефритовий Імператор вирішив порахувати скільки йому років, і скільки існує світ, однак не зміг цього зробити через те, що збився з ліку. Зрозумівши що на майбутнє його царству потрібне літочислення, аби знати плин часу і подій, він вирішив створити календар. Аби роки в ньому не зливалися в єдиний плин часу, захотів, аби кожен рік мав свій символ у вигляді тварини, яка буде його символізувати. Саме тому він наказав . . . . .