компост

Прихована небезпека спалювання сухого листя та трави

Восени вправні господарі, готуючи земельну ділянку до нового сезону, прибирають залишки опалого листя та сухої трави. Як правило, вони спалюють сумні залишки літа на власному подвір’ї або десь поряд. Зібрав листя, підпалив, і справу зроблено!

Та мало хто замислюється над тим, якої шкоди людина завдала не лише навколишньому середовищу та оточуючим, а, насамперед, власному здоров’ю. Під час активного спалювання рослинних залишків повітря стає важким і гірким.

Складно дихати не лише особам, що мають захворювання дихальних шляхів, а й цілком здоровим людям, оскільки при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. З тліючого без доступу кисню листі виділяється бензопирен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. До того ж, на присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також надходять у повітря при згорянні листя чи трави. Додаткова проблема полягає в тому . . . . .