льодовик

Гірський льодовик та його схематичне зображення

ЛодовикСХЕМАТИЧНЕ ЗОБРАЖЕННЯ ГІРСЬКОГО ЛЬОДОВИКА ТА ЙОГО СТРУКТУР

Трохи термінології:

Льодовики - багаторічні природні накопичення льоду на земній поверхні, що рухаються. Так, справді. Льодовики не стоять на місці і перебувають у постійному русі. Вони утворюються із твердих атмосферних опадів в тих районах, де сніговий покрив не встигає повністю розтанути і випаруватися. Льодовики займають понад 10% площі поверхні суходолу, а основна маса льоду й покривних льодовиків зосереджена в Антарктиді та Арктиці. завдяки пластичній здатності льоду покривні льодовики рухаються від зон живлення до зон танення зі швидкістю 1-2 км на рік. Найбільшим в світі покривним льодовиком за об'ємом є льодовик Ламберта в Східній Антарктиді, який має ширину 120 км, а довжину - близько 500 км.

Що ж стосується гірських льодовиків, то вони . . . . .

Гідрологія льодовиків

Сучасне зледеніння Землі. Льодовик - це природне скупчення фірну і льоду, якому властивий самостійний рух. Льодом вкрито близько 16 млн. км2 поверхні суші. Якщо цей лід розтане, рівень Світового океану підійметься на 66 м. Льодовики є гірські й покривні. Площа зледеніння по Землі розподіляється так: Антарктида - 13.9 млн. км2, Арктика разом з Гренландією -2.04 млн. км2, Європа — І9.1 тис. км2, Азія - 118,3 тис. км2, Північна Америка - 123,7 тис. км2, Південна Америка - 32.3 тис. км2 і Океанія - 845 км2. Найбільший льодовик Землі - Антарктичний, середня потужність якого - 2300 м.

Льодовиковий щит Гренландії, очевидно, складається з трьох куполів, що злилися між собою. Середня його товщина становить 1616 м максимальна – 3400 м. На захід і на схід від Гренландії зледеніння полярних країн зменшується, особливо в західному напрямі.
Із гірського зледеніння найбільшу площу займають . . . . .