острів

Гренландія

Гренландія — острів у Північному Льодовитому океані, найбільший у світі. Територія Данії (з 1953 p.); користується самоврядуванням з травня 1979 р. Площа — 2176 тис. км2. Населення понад 55,7 тис. людей (1993), ут. ч. гренландців (ескімосів) бл. 90 %.

Адміністративний центр — місто Готхоб. Понад 80 % території зайнято покривним льодовиком потужністю До 3400 м. Об'єм льоду 2,6 млн км3. Висота поверхні — до 3700 м (г. Гунб'єрн). Клімат морський субарктичний і арктичний, на льодовику — ко­нтинентальний. На узбережжі домінує тундрова рослинність, багато птахів. Водяться: північний олень, вівцебик, білий ведмідь, песець; у прибере­жних водах — моржі, тюлені. На північному сході — Гренландський національний парк. Розробки кріоліту, руд кольорових і рідкісних металів.

Приречений острів

Острів що утворився внаслідок землетрусуПісля землетрусу, що стався в Пакистані 24 вересня і забрав понад 500 життів, в Аравійському морі утворився острів площею 20 тис. кв м. Від узбережжя Пакистану острів відділений всього 600 метрами води. Люди побачили диво природи через півгодини після землетрусу. Пакистанські геологи вважають, що новий острів, що складається з бруду і каменів, навряд чи проіснує довше року: подібні острови руйнуються хвилями і вітром.

NASA сфотографувало новий острів. При цьому повідомляється, що даний острів - вже четвертий неподалік від пакистанського Гвадару за період з 1945 року.

...