озима пшениця

Умови перезимівлі озимих сільськогосподарських культур

Одним із видів спостережень та робіт сектору агрометеорології Рівненського ЦГМ у зимовий період є визначення життєздатності озимих зернових культур, озимого ріпаку та багаторічних зернобобових трав.

25 січня 2019 р. метеостанції області здійснили відбір зразків посівів культур для відрощування монолітним способом.

Аналіз результатів відрощування показав, що озима пшениця центральних районів області зазнала пошкодження внаслідок вимерзання – було відмічено 3 % пошкоджених рослин. Пошкоджених рослин у зразках озимого жита північних районів, озимої пшениці, озимого ріпаку та люцерни південних районів області не було виявлено. В більшості днів зимового періоду на території . . . . .

Врожайні властивості зерна озимої пшениці Рівненщини

Врожайні властивості зерна озимої пшениці на території Рівненської області

Врожайні властивості зерна озимої пшениці – це здатність різних партій зерен одного і того ж сорту давати в різних умовах агротехніки неоднаковий врожай.

Врожайні властивості зерна формуються під впливом широкого спектру факторів, із яких найбільш важливими є погодні умови: температури повітря, кількість опадів, відносна вологість повітря, вологозабезпеченість рослин впродовж вегетації.

Для оцінки агрометеорологічних умов при прогнозуванні врожайних властивостей  зерна озимої пшениці використовується «екологічна модель» формування врожайних властивостей зерна, яка розроблена в Одеському селекційно-генетичному інституті. Рівень врожайних властивостей може бути підвищений, середній та понижений.

За основу при побудові екологічної моделі взяті наступні параметри: середня температура повітря, середня відносна вологість повітря, кількість опадів, кількість днів з температурою повітря +25°С і вище та +10°С та нижче, кількість днів з відносною вологістю повітря ≤50 % та ≥80 %, які розраховані по . . . . .