переведення годинника

Коли переводять час на зимовий у 2015 році

Переведення годинників на зимовий час в Україні відбудеться в ніч з 24 на 25 жовтня, в 4:00 ранку. Українцям належить перевести стрілки годинника на годину назад і знайти втрачену в березні годину.

Основна мета переведення часу - економія електрики. Адже влітку світловий день довший, а восени він скорочується. Світлішати починає набагато пізніше, а темніє раніше, тому додавання години восени і його вилучення навесні вважають за доцільне.

Відомо, що переведення часу на літній - коли у нас забирають годину - негативно позначається на стані здоров'я. Ми погано спимо, відчуваємо втому від недосипу, стаємо менш продуктивними. Здавалося б, повернення втраченого години повинно надати позитивний ефект, проте це не зовсім так.

Переведення часу порушує внутрішній циркадний ритм нашого тіла, який регулює режим сну-неспання, відчуття голоду, вироблення гормонів і графік продуктивності. Адже, як показують результати досліджень, наші внутрішні годинники не підлаштовуються під зимовий або літній час, вони адаптуються до мінливих циклам сонячних променів.

Саме світло диктує скільки мелатоніну (гормону сну) виробляє наш організм. Коли світло яскраве - менше, коли на вулиці темно, наш організм нарощує синтез цієї речовини. Фактично сонце встановлює наші циркадні ритми в залежності від того, де ми живемо, а годинник лише дозволяють нам існувати в соціальній структурі.

Щоб мінімізувати наслідки, пов'язані з переведенням часу (порушення сну, відчуття втоми, розбитості і зниження працездатності), слідуй таких порад експертів: . . . . .