переведення годинника

Перехід на літній час

Переводимо годинникиПерехід на літній час

Традиційно відбудеться в ніч з суботи на неділю – з 29 на 30 березня. 
В останню неділю березня потрібно перевести годинники о 3 годині ночі на 1 годину вперед (тобто з 03:00 на 04:00).
У сучасному світі більшість годинників переходять на літній або зимовий час автоматично. Це відбувається завдяки заводським налаштуванням, які забезпечують синхронізацію часу через мережу. Якщо пристрій підключений до інтернету, він сам оновлює час відповідно до серверів точного часу. 
Тому власникам смартфонів, ноутбуків, планшетів, електронних книг та інших сучасних гаджетів не потрібно турбуватися про зміну часу.
Однак механічні годинники, будильники та інші пристрої без автоматичної синхронізації доведеться переводити вручну!

Коли переводять час на зимовий у 2015 році

Переведення годинників на зимовий час в Україні відбудеться в ніч з 24 на 25 жовтня, в 4:00 ранку. Українцям належить перевести стрілки годинника на годину назад і знайти втрачену в березні годину.

Основна мета переведення часу - економія електрики. Адже влітку світловий день довший, а восени він скорочується. Світлішати починає набагато пізніше, а темніє раніше, тому додавання години восени і його вилучення навесні вважають за доцільне.

Відомо, що переведення часу на літній - коли у нас забирають годину - негативно позначається на стані здоров'я. Ми погано спимо, відчуваємо втому від недосипу, стаємо менш продуктивними. Здавалося б, повернення втраченого години повинно надати позитивний ефект, проте це не зовсім так.

Переведення часу порушує внутрішній циркадний ритм нашого тіла, який регулює режим сну-неспання, відчуття голоду, вироблення гормонів і графік продуктивності. Адже, як показують результати досліджень, наші внутрішні годинники не підлаштовуються під зимовий або літній час, вони адаптуються до мінливих циклам сонячних променів.

Саме світло диктує скільки мелатоніну (гормону сну) виробляє наш організм. Коли світло яскраве - менше, коли на вулиці темно, наш організм нарощує синтез цієї речовини. Фактично сонце встановлює наші циркадні ритми в залежності від того, де ми живемо, а годинник лише дозволяють нам існувати в соціальній структурі.

Щоб мінімізувати наслідки, пов'язані з переведенням часу (порушення сну, відчуття втоми, розбитості і зниження працездатності), слідуй таких порад експертів: . . . . .