радіація

Радіаційна обстановка на території Рівненської області у липні 2018 року

Радіаційна обстановка на території Рівненської області у липні  2018 року
за даними спостережень Рівненського обласного центру з гідрометеорології.

дозиметр

    За регламентом спостережень, що проводяться структурними підрозділами Рівненського ЦГМ у рамках радіаційного моніторингу приземного шару атмосфери визначаються наступні показники радіаційного забруднення:

   -  потужність експозиційної дози гама-випромінювання ( гама-фон)

   - сумарна β-активність атмосферних випадінь.

     Спостереження за потужністю експозиційної дози гама-випромінювання проводиться щоденно  о 09 год. літнього часу на спеціально обладнаних місцях метеомайданчиків (АМСЦ Рівне, М Сарни та М Дубно),  та в робочі дні  о 10 год. літнього часу на території радіологічної лабораторії  (м.Рівне) для достовірності отриманих результатів.

    В липні місяці 2018 року було проведено 115 замірів ПЕД гама-випромінювання по чотирьох пунктах  спостереження. Мінімальні значення гама-фону по пунктах спостереження, що знаходяться на території Рівненської області не перевищували  10-12 мкР/год , максимальні – 13-16 мкР/год..

    Росту величини експозиційної дози гама-випромінювання по пунктах спостереження за контрольований період, у порівняні з червнем  2018 року та липнем  2017 року, не встановлено.

     Наведені дані свідчать про те, що . . . . .

Радіація в гаманці

Після аварії в Японії радіація з АЕС Фукусіма „обійшла” майже всю планету. Проте в Україні вистачає і своїх джерел опромінення, за переважною більшістю яких держава здійснює постійний контроль, який покладено на ті чи інші державні структури.

Проте, в даному процесі поза увагою було здійснення контролю за грошовими знаками, які можуть бути забруднені радіацією. Не є таємницею, що при здійсненні оперативної діяльності правоохоронні органи використовують банкноти з нанесеними радіоактивними ізотопами.

Це робиться з метою відстежування кримінальних готівкових потоків. Крім того, гроші можуть отримати радіаційне забруднення внаслідок техногенної аварії чи людської недбалості.

Про факт перебування „брудних” грошей у вільному обігу свідчить випадок, що стався в березні 2011 року у пункті пропуску „Юнаківка” на Сумщині, у громадянки України при перетинанні кордону . . . . .