шахраї

Телефонні шахраї. Будьте пильними !!!

Коли в будь-якій країні складається важке соціальне і політичне становище, спостерігається зростання злочинності, зокрема шахрайства.

Один з видів шахрайства – з використанням мобільного зв’язку. Цей вид зв'язку міцно увійшов до побуту кожного з нас. Проте, з популяризацією мобільних телефонів зріс і ризик стати жертвою злочинців. Способів обману, пов'язаних з використанням мобільного зв’язку, багато, адже, шахраї дуже винахідливі. Зрозуміло, неможливо убезпечити себе від усіх видів шахрайства з мобільними телефонами, проте, понизити рівень ризику, зберігши таким чином свої гроші, цілком реально. Попереджений – отже, озброєний.

Тож, розглянемо найбільш популярні серед злочинців приклади телефонних шахрайств. Найперше – це різноманітні пропозиції і прохання, які надходять абонентам за допомогою SMS. Наприклад, пропонується подвоїти суму коштів на рахунку, якщо відправите SMS на певний номер мобільного абонента, або відмовитися від надходження рекламних розсилок, або дізнатися про деталі привабливої пропозиції про роботу. У всіх випадках пропонується надіслати SMS або зателефонувати на певний номер. На практиці виявляється, що це - номери телефонів, які обслуговуються за преміям-тарифами, і з мобільного рахунку абонента, що попався на гачок, знімається 20-30 грн. за SMS чи хвилину зв’язку. Аналогічно практикують і заклик перерахувати кошти на порятунок хворим дітям . . . . .