спостереження за змінами погоди

Вони контролюють клімат

Метеостанція Рівне"Вони контролюють клімат" (до 100-річчя гідрометеорологічної служби в Україні).

По матеріалам видання "Урядовий Кур'єр".

Спостереження за змінами погоди здійснювали з глибокої давнини. Спочатку вони мали переважно описовий характер. Першу міжнародну метеорологічну мережу було засновано 1654 року. Вона складалась з 11 станцій — сім в Італії, а також у Польщі, Франції, Німеччині та Австрії.
 
В Україні перші інструментальні метеорологічні спостереження розпочали в Києві 1771 року. Систематичні спостереження за погодою здійснював видатний громадський діяч та вчений Максим Берлинський.
Перші метеорологічні станції в Україні створено в Києві (1812 р.), Одесі (1821 р.), Полтаві (1824 р.), а дещо пізніше в Луганську(1836 р.).
 
Нині метеорологічні спостереження проводять на 162 станціях України (без Криму та ОРДЛО), методичне керівництво якими здійснює Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського, що веде свою історію з 1855 р. від метеорологічної обсерваторії Університету Св. Володимира. З них 61 станцію залучено до передачі даних на міжнародний обмін через Глобальну систему зв’язку Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), 29 станцій — до Світового кліматичного центру в м. Ашвіль (США). Мережу станцій створюють метео-рологічні станції ІІ розряду, об’єднані гідрометеорологічні станції, авіаційні метеорологічні станції цивільні, гідрометеорологічні обсерваторії, гідрометеорологічне бюро, аерологічні, агрометеорологічні, воднобалансові, морські гідрометеорологічні, сніголавинні, селестокові, озерні станції. Усі вони проводять вимірювання метеорологічних величин та спостерігають за атмосферними явищами. Понад сторічні ряди спостережень має 41 станція.
 
До приземних метеорологічних спостережень входять . . . . .