вишиванка у різних регіонах України

Різнобарвна вишиванка.

Традиція прикрашати одяг і предмети побуту красивою вишивкою на Україні існувала давно. Навіть Геродот писав про те, що на одязі скіфів була вишивка. Українські візерунки різняться залежно від місцевості і призначення виробу. Наприклад, вишивка українських рушників - це не просто вигадливі візерунки і фантазія майстрині, а заховані і майстерно вшиті символи-обереги.

Давайте більш детально поговоримо проособливості вишивки українських візерунків у різних областях країни. Вишивка українських рушників і предметів одягу білими нитками гладдю традиційно була поширена в Полтавській області. Іноді для роботи дівчата користувалися сірими або червоними нитками. У Харківській області прийнято вишивати хрестиком і грубою ниткою. Але не простежується чіткого характерного візерунка або колірної гами. У цій області відбулося дуже сильне змішування стилів, але зате різноманітності візерунків можна тільки позаздрити.

У Поліссі і на Волині вишивка виконується зазвичай червоними нитками з чіткими геометричними фігурками. Як правило, це один повторюваний геометричний орнамент. На Південній Україні традиційною вважається різнобарвна вишивка хрестиком або напівхрестиком із зображенням рослинності. Але в деяких районах теж часто зустрічаються змішані стилі.