всесвітній день водних ресурсів

23 березня - Всесвітній метеорологогічний день

2023 рік – ювілейний рік для Всесвітньої Метеорологічної Організації. ВМО відзначає 150 річницю з дня заснування своєї попередниці – Міжнародної метеорологічної організації. У 1873 році світова метеорологічна спільнота визначила орієнтири своєї діяльності: спрямувати знання про погоду, клімат і кругообіг води, що не обмежується жодними національними і політичними кордонами, на послуги суспільству для нинішніх і майбутніх поколінь.

Протягом усього цього часу Національні гідрометеорологічні служби світу цілодобово працювали і працюють зараз над збором і стандартизацією даних, які лежать в основі прогнозів погоди. Розвиток науки, комп’ютеризації, численних методів прогнозування сьогодні мають неабияке застосування, без них неможливо уявити процес складання прогнозу погоди. Сьогоднішні п’ятиденні прогнози погоди настільки ж надійні, як і дводенні прогнози двадцятип’ятирічної давності.

У свій стоп’ятдесятилітній ювілей Всесвітня Метеорологічна Організація переймається також питаннями зміни клімату на планеті, які з кожним роком набувають нового загрозливого характеру від того часу, коли забруднення довкілля внаслідок промислової і людської діяльності тільки починало виникати.

Всесвітня метеорологічна організація — це міждержавна агенція ООН, діяльність якої спрямована на міжнародне співробітництво та координацію зусиль у галузі метеорології. ВМО стежить за станом атмосфери, її взаємодією із землею та океанами, погодою, кліматом і поширенням водних ресурсів. До складу ВМО входять 193 члени, серед яких 187 незалежних країн та шість територій. 23 березня 1950 року була прийнята Конвенція Всесвітньої метеорологічної організації і саме цього дня щороку, починаючи з 1961, світовою гідрометеорологічною спільнотою відзначається Всесвітній метеорологічний день. Цьогоріч тема Всесвітнього метеорологічного дня — «Майбутнє погоди, клімату та води крізь покоління» — охоплює . . . . .