ВМО

23 березня - Всесвітній метеорологогічний день

2023 рік – ювілейний рік для Всесвітньої Метеорологічної Організації. ВМО відзначає 150 річницю з дня заснування своєї попередниці – Міжнародної метеорологічної організації. У 1873 році світова метеорологічна спільнота визначила орієнтири своєї діяльності: спрямувати знання про погоду, клімат і кругообіг води, що не обмежується жодними національними і політичними кордонами, на послуги суспільству для нинішніх і майбутніх поколінь.

Протягом усього цього часу Національні гідрометеорологічні служби світу цілодобово працювали і працюють зараз над збором і стандартизацією даних, які лежать в основі прогнозів погоди. Розвиток науки, комп’ютеризації, численних методів прогнозування сьогодні мають неабияке застосування, без них неможливо уявити процес складання прогнозу погоди. Сьогоднішні п’ятиденні прогнози погоди настільки ж надійні, як і дводенні прогнози двадцятип’ятирічної давності.

У свій стоп’ятдесятилітній ювілей Всесвітня Метеорологічна Організація переймається також питаннями зміни клімату на планеті, які з кожним роком набувають нового загрозливого характеру від того часу, коли забруднення довкілля внаслідок промислової і людської діяльності тільки починало виникати.

Всесвітня метеорологічна організація — це міждержавна агенція ООН, діяльність якої спрямована на міжнародне співробітництво та координацію зусиль у галузі метеорології. ВМО стежить за станом атмосфери, її взаємодією із землею та океанами, погодою, кліматом і поширенням водних ресурсів. До складу ВМО входять 193 члени, серед яких 187 незалежних країн та шість територій. 23 березня 1950 року була прийнята Конвенція Всесвітньої метеорологічної організації і саме цього дня щороку, починаючи з 1961, світовою гідрометеорологічною спільнотою відзначається Всесвітній метеорологічний день. Цьогоріч тема Всесвітнього метеорологічного дня — «Майбутнє погоди, клімату та води крізь покоління» — охоплює . . . . .

Як метеорологи обирають імена тропічним циклонам?

Тропічний циклонЯк метеорологи обирають імена тропічним циклонам?

Тропічні циклони, що досягнули значної інтенсивності, в різних географічних районах можуть називатися по-різному – ураганами, тайфунами, тропічними штормами, тощо. Тропічні циклони спостерігаються щороку, а іноді – по кілька одночасно. Саме тому, щоб не плутати їх та уникнути непорозумінь при прогнозуванні погоди та випуску штормових оповіщень тропічним циклонам дають імена. Про це пише Meteorology and Climatology Department of TSNUK на своїй сторінці.

Спершу для ідентифікації тропічних циклонів застосовували широту та довготу місця, де вони зародилися. До появи першої системи присвоєння імен, урагани називали безсистемно і випадково. Часом ураган називали ім'ям святого, в день якого він спостерігався. Наприклад, ураган «Свята Анна», досягнув Пуерто-Ріко 26 липня 1825 року – в день святої Анни, тому й отримав таку назву. Інколи назву ураганові давали за назвою місцевості, що найбільше постраждала від стихії. Відомий австралійський метеоролог . . . . .

У Женеві пройшла перша глобальна конференція по забрудненню повітря і здоров'ю

У Женеві пройшла перша глобальна конференція по забрудненню повітря і здоров'ю

Конференція спрямована на збільшення зобов'язань урядів, органів охорони здоров'я, міжнародних організацій та наукових співтовариств по боротьбі із забрудненням повітря, яке стало серйозною загрозою здоров'ю.
 
31 жовтня - 1 листопада в Женеві пройшла перша глобальна конференція по забрудненню повітря і здоров'ю, організована Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейсус заявив, що забруднювачі повітря скорочують життя близько 7 мільйонів чоловік щороку, а дев'ять з 10 чоловік дихають повітрям, забрудненим викидами в результаті дорожнього руху, промисловості, сільського господарства або спалювання.
 
У доповіді, представленій ВООЗ напередодні конференції «Забруднення повітря і здоров'я дітей: прописуємо чисте повітря», йдеться про те, що щодня близько 93% (1,8 мільярда) дітей у віці до 15 років дихають забрудненим повітрям, піддаючи своє здоров'я і розвиток серйозної небезпеки . «Не можна вибачити. Кожна дитина повинна мати можливість дихати чистим повітрям, щоб рости і повністю реалізовувати свій потенціал. »- говорить Тедрос Адханом Гебрейесус.
 
Однією з причин особливої ​​уразливості . . . . .

До Всесвітнього метеорологічного дня та Всесвітнього дня водних ресурсів

Щороку 23 березня за ініціативою Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) під егідою Організації Об’єднаних Націй проводиться Всесвітній метеорологічний день (World Meteorological Day). У події беруть участь 191 країна-учасниця ВМО. Саме в цей день 1950 року набрала чинності Конвенція, в якій було проголошено утворення Всесвітньої метеорологічної організації.

  ВМО утворена, щоб координувати, надати одноманітності і поліпшити метеорологічну діяльність в усьому світі, сприяти ефективному
обміну метеорологічною інформацією між країнами в інтересах
різноманітної людської діяльності. З 1951 року ВМО є компетентним органом ООН з питань спостереження за станом атмосфери Землі та її взаємодії з океанами.

   З метою підвищення обізнаності широкої громадськості у всіх країнах світу . . . . .

23 березня - Всесвітній день метеоролога

Кожного року з 1961 року, 23 березня, під егідою ООН проходить Всесвітній день метеорології.
У 1950 році саме в цей день вступила в силу Конвенція Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО). Гасло свята: ”Погода, клімат і вода в інформаційну еру”.
Статистика, зібрана за останні 10 років, показує, що більше 80% усіх стихійних лих має метеорологічне або гідрологічне походження.
В 50-ті роки втрати від усіх стихійних лих у світі оцінювалися в чотири мільярди доларів на рік, а в 90-ті – в 40 мільярдів доларів на рік.
 
Тема погоди актуальна завжди. Від неї залежить настрій, самопочуття, плани на поточний день. Людство стало спостерігати за погодою вже давно. Перші записи про щоденні спостереження за погодою з’явилися в кінці 17 століття, а спроби передбачення погоди по зміні атмосферного тиску почалися після винаходу барометра. Кожен рік економіка країн всього світу зазнає колосальних збитків від наслідків природних катаклізмів, необхідно прогнозування погодних умов для вирішення проблем у сільському господарстві, авіації, судноплавстві, в інших сферах діяльності людини. Більше 80% всіх стихійних лих має метеорологічне походження. Складно переоцінити значення метеорології в житті суспільства. 

23 березня - Всесвітній метеорологічний день

Всесвітній метеорологічний день 2014

Погода і клімат: залучення молоді

Всесвітній метеорологічний день святкується щорічно 23 березня, з тим щоб відзначити вступ в силу в 1950 р. Конвенції, яка створила Всесвітню метеорологічну організацію. Цього дня також привертається увага до величезного внеску, який вносять національні метеорологічні та гідрологічні служби у забезпечення безпеки та добробуту суспільства.

Темою Всесвітнього метеорологічного дня цього року є «Погода і клімат: залучення молоді». Сучасна молодь буде користуватися перевагами, які з'являються в результаті відчутного прогресу,  досягнутого в нашій здатності розуміти і прогнозувати погоду і клімат Землі. У той же час велика частина нинішніх молодих людей житиме в другій половині цього століття і випробовувати на собі наростаючі наслідки глобального потепління. ВМО закликає молодих людей більше вивчати нашу метеорологічну і кліматичну систему та брати участь у діяльності з проблеми зміни клімату.

Роль супутникових даних у авіаційної метеорології

Дані з метеорологічних супутників у даний час містять інформацію, що може служити визначальним доповненням до наземних спостережень як при аналізі і прогнозі атмосферних процесів, так і при уточненні місця розташування мезомасштабних явищ погоди, що особливо впливають на умови польоту.

Штучні супутники Землі (ШСЗ) дозволяють одержувати регулярну інформацію про хмарний покрив майже над усією земною поверхнею, включаючи райони, де наземні спостереження поодинокі чи взагалі відсутні (океани, низькі і високі широти, внутрішні моря, пустелі, гірські масиви, приполярні і малообжиті райони). У зв'язку з цим дані супутників мають особливе значення при метеорологічному забезпеченні польотів ЦА на далеких повітряних трасах, особливо трансокеанських.

Сучасні метеорологічні супутники, що належать різним країнам, складають єдину систему спостережень, яка є частиною загальної глобальної системи в рамках ВМО.

Апаратура на борті ШСЗ дозволяє одержувати:

Сторінки