WMO

23 березня Всесвітній метеорологічний день

Всесвітній метеорологічний деньВсесвітній метеорологічний день

Організатор: Організація Об'єднаних Націй

Тема: "Сонце, Земля і погода"

Сонце

Сонце віддає енергію, яка підтримує усе живе на Землі. Воно керує погодою, океанськими течіями та кругообігом води в природі. Воно формує наш настрій та щоденну діяльність. Воно надихає музикантів, фотографів та інших митців.

Сонце - це зірка, подібно тим зіркам, які ми бачимо на нічному небі, однак знаходиться вона набагато ближче. Розташована на відстані майже 150 мільйонів кілометрів від Землі та є серцем нашої Сонячної системи, а також зберігає нашу планету достатньо теплою задля благополуччя живих істот. Протягом більше 4,5 мільярдів років ця гаряча куля палаючої плазми є рушійною силою, що визначає погоду, клімат та життя на Землі.

Вплив Сонця на Землю

Повітря, що нас оточує, складається з різних газів та частинок. Цей шар повітря, відомий як атмосфера Землі, утримується під дією сили тяжіння. Його двома основними компонентами є азот (78%) і кисень (21%). Окрім вмісту кисню, який потрібен людям та іншим організмам для життя, атмосфера має . . . . .

23 березня - Всесвітній метеорологічний день

Всесвітній метеорологічний день 2014

Погода і клімат: залучення молоді

Всесвітній метеорологічний день святкується щорічно 23 березня, з тим щоб відзначити вступ в силу в 1950 р. Конвенції, яка створила Всесвітню метеорологічну організацію. Цього дня також привертається увага до величезного внеску, який вносять національні метеорологічні та гідрологічні служби у забезпечення безпеки та добробуту суспільства.

Темою Всесвітнього метеорологічного дня цього року є «Погода і клімат: залучення молоді». Сучасна молодь буде користуватися перевагами, які з'являються в результаті відчутного прогресу,  досягнутого в нашій здатності розуміти і прогнозувати погоду і клімат Землі. У той же час велика частина нинішніх молодих людей житиме в другій половині цього століття і випробовувати на собі наростаючі наслідки глобального потепління. ВМО закликає молодих людей більше вивчати нашу метеорологічну і кліматичну систему та брати участь у діяльності з проблеми зміни клімату.

Всесвітня Метеорологічна Організація

Всесвітня Метеорологічна Організація ( ВМО )           Всесвітня Метеорологічна Організація - ВМО (World Meteorological Organization, WMO) - спеціалізована установа ООН (з 1951). Утворена 1950 р. на базі Міжнародної метеорологічної організації (ММО), що діяла з 1873. Правовою основою для цього стала Конвенція про Всесвітню метеорологічну організацію 1947 (м. Вашингтон, США). Метою ВМО є сприяння: організації мережі станцій та центрів для метеорологічних і гідрологічних спостережень та служб; створенню і функціонуванню системи швидкого обміну метеорологічною та іншою інформацією у цій сфері; стандартизації метеорологічних та пов'язаних з ними спостережень і забезпеченню публікації результатів цих спостережень та статтстичних даних; застосуванню метеорології в авіації, мореплавстві, сільскому господарстві, для розв'язання проблем водних ресурсів тощо; діяльності у сфері оперативної гідрології; тісному співробітництву метеорологічних та гідрологічних служб; дослідженню і підготовці фахівців цих галузей. За рекомендацією ВМО засновано Всесвітню службу погоди. Вона базується на використанні даних ...