Організація Об'єднаних Націй

23 березня Всесвітній метеорологічний день

Всесвітній метеорологічний деньВсесвітній метеорологічний день

Організатор: Організація Об'єднаних Націй

Тема: "Сонце, Земля і погода"

Сонце

Сонце віддає енергію, яка підтримує усе живе на Землі. Воно керує погодою, океанськими течіями та кругообігом води в природі. Воно формує наш настрій та щоденну діяльність. Воно надихає музикантів, фотографів та інших митців.

Сонце - це зірка, подібно тим зіркам, які ми бачимо на нічному небі, однак знаходиться вона набагато ближче. Розташована на відстані майже 150 мільйонів кілометрів від Землі та є серцем нашої Сонячної системи, а також зберігає нашу планету достатньо теплою задля благополуччя живих істот. Протягом більше 4,5 мільярдів років ця гаряча куля палаючої плазми є рушійною силою, що визначає погоду, клімат та життя на Землі.

Вплив Сонця на Землю

Повітря, що нас оточує, складається з різних газів та частинок. Цей шар повітря, відомий як атмосфера Землі, утримується під дією сили тяжіння. Його двома основними компонентами є азот (78%) і кисень (21%). Окрім вмісту кисню, який потрібен людям та іншим організмам для життя, атмосфера має . . . . .

Європа

Європа — частина світу (бл. 10—12 млн км2), яка разом з Азією утворює материк Євразія. Омивається Атлантичним і Північним Льо­довитим океанами та їхніми морями. Площа островів бл. 730 тис. км2. Великі півострови: Кольський, Скандинавський, Піренейський, Апеннінський, Балканський. Середня висота поверхні бл. 300 м, мі­німальна — 28 м (рівень Каспійського моря), максимальна — 4807 м (г. Монблан). Довжина берегової лінії — 37 900 км. Переважають рів­нини (великі Східно-Європейська, Середньоєвропейська, Середньо- і Нижньодунайська, Паризький басейн), гори займають бл. 17 % те­риторії (основні — Альпи, Карпати, Піренеї, Апенніни, Урал, гори Скандинавського і Балканського п-вів). Діючі вулкани — в Ісландії і Середземномор'ї.

На більшій частині території клімат помірний (на заході — океаніч­ний, на сході — континентальний, зі сніжною і морозною зимою), на північних островах — субарктичний і арктичний, у Південній Європі — середземноморський. На островах Арктики, в Ісландії, Скандинавсь­ких горах, Альпах — заледеніння (площа понад 118 тис. км2).

Основні річки: . . . . .