У Женеві пройшла перша глобальна конференція по забрудненню повітря і здоров'ю
Конференція спрямована на збільшення зобов'язань урядів, органів охорони здоров'я, міжнародних організацій та наукових співтовариств по боротьбі із забрудненням повітря, яке стало серйозною загрозою здоров'ю.
31 жовтня - 1 листопада в Женеві пройшла перша глобальна конференція по забрудненню повітря і здоров'ю, організована Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейсус заявив, що забруднювачі повітря скорочують життя близько 7 мільйонів чоловік щороку, а дев'ять з 10 чоловік дихають повітрям, забрудненим викидами в результаті дорожнього руху, промисловості, сільського господарства або спалювання.
У доповіді, представленій ВООЗ напередодні конференції «Забруднення повітря і здоров'я дітей: прописуємо чисте повітря», йдеться про те, що щодня близько 93% (1,8 мільярда) дітей у віці до 15 років дихають забрудненим повітрям, піддаючи своє здоров'я і розвиток серйозної небезпеки . «Не можна вибачити. Кожна дитина повинна мати можливість дихати чистим повітрям, щоб рости і повністю реалізовувати свій потенціал. »- говорить Тедрос Адханом Гебрейесус.
Однією з причин особливої уразливості дітей до впливу забрудненого повітря є те, що оскільки вони дихають частіше, ніж дорослі, то тому поглинають більше забруднювачів. Також вони знаходяться ближче до землі, де деякі забруднювачі досягають максимальних рівнів концентрації, і це в той час, коли триває розвиток їх мозку і організму. Новонароджені і діти раннього віку також більш чутливі до забруднення повітря всередині приміщень, які регулярно використовують забруднюючі види палива і технології для приготування їжі, обігріву та освітлення.
Перша Глобальна конференція ВООЗ по забрудненню повітря і здоров'ю забезпечила можливість для світових лідерів; міністрів охорони здоров'я, енергетики та охорони навколишнього середовища; мерів; керівників міжурядових організацій; науковців та інших прийняти зобов'язання щодо усунення цієї серйозної загрози для здоров'я і життя людей.
Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) є одним із співорганізаторів конференції, відзначає сайт ВМО. ВООЗ і ВМО прагнуть до більш тісної координації між службами метеорологічного і екологічного моніторингу, які відстежують і прогнозують якість повітря, а також органами охорони здоров'я, які займаються впливом на людину забруднюючих речовин.
Генеральний секретар ВМО Петтері Таалас сказав, що більш тісна співпраця між цими двома секторами має ключове значення через необхідність того, щоб медичні структури мали надійні вимірювання основних забруднювачів на місці.
«Дії щодо поліпшення якості повітря і боротьбі зі зміною клімату є одним з основних світових пріоритетів», - сказав пан Таалас. «Ми можемо пом'якшити обидві проблеми за допомогою тих же засобів, позбувшись від викопної енергії», - сказав він.
ВМО входить в число установ, уповноважених надавати допомогу в боротьбі з глобальним забрудненням повітря, зокрема, вимірювання та прогнозування умов забруднення повітря.
Раніше ВМО випустила бюлетень по реактивним газам, в якому основна увага приділяється тропосферного озону. Він шкідливий для здоров'я людини, сільськогосподарських культур і екосистем, а також є парниковий газ і переноситься на великі відстані.
ВМО також працює над поліпшенням попереджень про піщаних і курних бурях, які негативно впливають на здоров'я людини, навколишнє середовище, сільське господарство і транспорт в більш ніж 150 країнах. Основними джерелами мінеральної пилу є посушливі райони Північної Африки, Аравійського півострова, Центральної Азії та Китаю.
Розділ сайту: