забруднення повітря

У Женеві пройшла перша глобальна конференція по забрудненню повітря і здоров'ю

У Женеві пройшла перша глобальна конференція по забрудненню повітря і здоров'ю

Конференція спрямована на збільшення зобов'язань урядів, органів охорони здоров'я, міжнародних організацій та наукових співтовариств по боротьбі із забрудненням повітря, яке стало серйозною загрозою здоров'ю.
 
31 жовтня - 1 листопада в Женеві пройшла перша глобальна конференція по забрудненню повітря і здоров'ю, організована Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейсус заявив, що забруднювачі повітря скорочують життя близько 7 мільйонів чоловік щороку, а дев'ять з 10 чоловік дихають повітрям, забрудненим викидами в результаті дорожнього руху, промисловості, сільського господарства або спалювання.
 
У доповіді, представленій ВООЗ напередодні конференції «Забруднення повітря і здоров'я дітей: прописуємо чисте повітря», йдеться про те, що щодня близько 93% (1,8 мільярда) дітей у віці до 15 років дихають забрудненим повітрям, піддаючи своє здоров'я і розвиток серйозної небезпеки . «Не можна вибачити. Кожна дитина повинна мати можливість дихати чистим повітрям, щоб рости і повністю реалізовувати свій потенціал. »- говорить Тедрос Адханом Гебрейесус.
 
Однією з причин особливої ​​уразливості . . . . .

Забруднення води та повітря

Забруднення води — це зміни хімічного і фізичного стану або біологіч­них характеристик води, що обмежують подальше її вживання. При усіх типах водокористування змінюються або фізичний стан (наприклад, при нагріванні), або хімічний склад води — при надходженні забруднюючих речовин, які діляться на дві основні групи: ті, що згодом змінюються у водному середовищі і ті, що залишаються в ній незмінними. До першої групи відносяться органічні компоненти побутових стоків і велика час­тина промислових, наприклад відходи целюлозно-паперових підприємств. Другу групу складають багато неорганічних солей, наприклад сульфат натрію, який використовується як барвник в текстильній промисловос­ті, і неактивні органічні речовини типу пестицидів.

Забруднення повітря — це будь-яка небажана зміна складу земної ат­мосфери внаслідок надходження до неї різних газів, водяної пари і твердих часток (під впливом природних процесів або внаслідок діяльності люди­ни). Приблизно 10 % забруднювачів потрапляють в атмосферу внаслідок таких природних процесів, як, наприклад, вулканічні виверження, які супроводжуються викидами в атмосферу попелу, розпилених кислот і ба­гатьох отруйних газів. Крім того, основними джерелами сірки в атмосфері служать бризки морської води і рослинні залишки, що розкладаються. Також треба відмітити лісові пожежі, внаслідок яких утворюються щільні клуби диму, що охоплюють значні площі, і пилові бурі. Дерева і чагарники виділяють багато летких органічних сполук (ЛOC), створюючих блакит­ний серпанок, який закриває велику частину гір Блу-Рідж в США (в пе­рекладі «блакитний хребет»). Присутні в повітрі мікроорганізми (пилок, плісеневі гриби, бактерії, віруси) викликають у багатьох людей приступи алергії та інфекційні захворювання. Інші 90 % забруднювачів мають . . . . .

Стан забруднення атмосферного повітря в місті Рівне

мысто Рівне, вид на АЗОТ з мікрорайону ПівнічнийКомплексна лабораторія спостережень за станом забруднення навколишнього природного середовища Рівненського ЦГМ проводить спостереження за станом забрудненням атмосферного повітря м.Рівне на 3-х стаціонарних пунктах спостереження (ПСЗ). Спостереження проводяться щоденно та цілодобово, крім святкових днів. Всього у березні 2014р. відібрано та проаналізовано 2265 проби повітря на визначення 11 забруднювальних домішок.
Оцінка стану забруднення атмосферного повітря проводиться шляхом порівняння визначення концентрацій із відповідними гранично допустимими концентраціями (ГДК) речовин у повітрі. ГДК розділяють на максимально разові (з ними порівнюються разово визначені концентрації шкідливих речовин) та середньодобові (з ними порівнюються розраховані середньомісячні концентрації).
На забруднення атмосферного повітря великий вплив мають .....

Щодо інформації на сайті газети «Рівне вечірнє» стосовно забруднення атмосферного повітря по м. Рівне у жовтні 2013 р.

  Оцінка стану забруднення атмосферного повітря проводиться щляхом порівняння визначених концентрацій із відповідними гранично-допустимими концентраціями (ГДК) речовин у повітрі. ГДК розділяють на максимально разові (з ними порівнюються разово визначені концентрації шкідливих речовин) та середньодобові (з ними порівнюються розраховані середньомісячні концентрації).

            За даними комплексної лабораторії спостережень за станом  забруднення навколишнього природного середовища Рівненського обласного центру з гідрометеорології  ЦГМ  високого рівня забруднення атмосферного повітря  у жовтні не спостерігалось.

          Значення середньомісячних концентрацій забруднювальних речовин в цілому по місту не перевищували ГДК за винятком фтористого водню та формальдегіду, середні концентрації  яких перевищували середньодобову     ГД К в 1,6 та 3,3 рази відповідно:

  • при середньомісячній концентрації  фтористого водню – 0,008мг/м3 перевищення середньодобової ГДК в 1,6 рази (середньодобова ГДК=0,005мг/м3) . Тобто 0,008 мг/м3 поділити на 0,005 мг/м3=1,6рази і таке перевищення складає аж на 0,003мг/м3. Таких випадків перевищень було 6 за місяць.
  • при середньомісячній концентрації формальдегіду – 0,010мг/м3 перевищення середньодобової ГДК складає 3,3 рази (середньодобова ГДК – 0,003мг/м3).  Якщо 0,010мг/м3  поділити на 0,003мг/м3 = маємо перевищення в 3,3 рази  і таке перевищення складає аж на 0,007мг/м3   і таких випадків перевищень було 2 за місяць.

          При  порівнянні з попереднім місяцем ...