Рівненський ЦГМ

Професія радіолог

Технік - радіометрист Сидір БойчукТонкощі професії радіолога.

У світі існує понад 70 тисяч різних видів діяльності, але більшості з нас відомо набагато менше. Професія радіолог – відноситься саме до професій, що знайома багатьом людям і в той же час мало хто, знаючи назву професії, не відразу може знайти відповідь на питання, а чим же саме займаються ці спеціалісти.
 
Починаючи розповідь про тонкощі професії радіолога перш за все треба визначитись з поняттям, а що ж таке радіологія як поняття тоді мабуть і більш зрозумілим стануть і нюанси самої професії. Радіологія (лат. radius «промінь» + λόγος — «наука, вчення») — галузь науки, яка вивчає явища, пов'язані з випромінюванням, найчастіше радіоізотопним.
 
Зрозуміло, що трагедія, яка сталася в квітні 1986 року, а саме, аварія на Чорнобильський АЕС цю професію зробила більш відомою, але і до сьогодні більшість населення України має досить приблизне поняття про роботу спеціалістів в галузі радіології. Найбільш відомими в цьому напрямку є професія лікарів радіологів, тому що багато людей в силу певних життєвих обставин стикаються з цими вузькопрофільними спеціалістами, а робота радіологів в інших галузях народного господарства так і залишається маловідомою.
 
В системі Гідрометслужби України професія радіолог, та спорідненні з нею спеціальності - інженер-радіолог, інженер-радіометрист з'явились . . . . .

 

Метеостанцію в місті Дубно газифіковано

В структурі Рівненського ЦГМ є метеостанція Дубно, на якій працюють відповідальні, з великим досвідом роботи працівники, для яких робота на метеостанції це не просто робота, а частинка їх життя. 

Приємним для колективу метеостанції Дубно Рівненського ЦГМ став початок 2014 року, оскільки було завершено встановлення індивідуального газового опалення.

Мальовниче місто Дубно розташоване на берегах річки Іква, це одне зі старіших міст на Волині і в Україні. Перші спогади датуються в Іпатівському літописі 1100 роком. В 1993 р. в місті створений Державний історико-культурний заповідник м. Дубна, що об’єднав 29 місцевих пам’яток. Можна сміливо назвати історичною пам’яткою і приміщення Дубенської метеостанції Рівненського обласного центру з гідрометеорології. 

Споруда датується .....

Щодо інформації на сайті газети «Рівне вечірнє» стосовно забруднення атмосферного повітря по м. Рівне у жовтні 2013 р.

  Оцінка стану забруднення атмосферного повітря проводиться щляхом порівняння визначених концентрацій із відповідними гранично-допустимими концентраціями (ГДК) речовин у повітрі. ГДК розділяють на максимально разові (з ними порівнюються разово визначені концентрації шкідливих речовин) та середньодобові (з ними порівнюються розраховані середньомісячні концентрації).

            За даними комплексної лабораторії спостережень за станом  забруднення навколишнього природного середовища Рівненського обласного центру з гідрометеорології  ЦГМ  високого рівня забруднення атмосферного повітря  у жовтні не спостерігалось.

          Значення середньомісячних концентрацій забруднювальних речовин в цілому по місту не перевищували ГДК за винятком фтористого водню та формальдегіду, середні концентрації  яких перевищували середньодобову     ГД К в 1,6 та 3,3 рази відповідно:

  • при середньомісячній концентрації  фтористого водню – 0,008мг/м3 перевищення середньодобової ГДК в 1,6 рази (середньодобова ГДК=0,005мг/м3) . Тобто 0,008 мг/м3 поділити на 0,005 мг/м3=1,6рази і таке перевищення складає аж на 0,003мг/м3. Таких випадків перевищень було 6 за місяць.
  • при середньомісячній концентрації формальдегіду – 0,010мг/м3 перевищення середньодобової ГДК складає 3,3 рази (середньодобова ГДК – 0,003мг/м3).  Якщо 0,010мг/м3  поділити на 0,003мг/м3 = маємо перевищення в 3,3 рази  і таке перевищення складає аж на 0,007мг/м3   і таких випадків перевищень було 2 за місяць.

          При  порівнянні з попереднім місяцем ...