Оцінка стану забруднення атмосферного повітря проводиться щляхом порівняння визначених концентрацій із відповідними гранично-допустимими концентраціями (ГДК) речовин у повітрі. ГДК розділяють на максимально разові (з ними порівнюються разово визначені концентрації шкідливих речовин) та середньодобові (з ними порівнюються розраховані середньомісячні концентрації).
За даними комплексної лабораторії спостережень за станом забруднення навколишнього природного середовища Рівненського обласного центру з гідрометеорології ЦГМ високого рівня забруднення атмосферного повітря у жовтні не спостерігалось.
Значення середньомісячних концентрацій забруднювальних речовин в цілому по місту не перевищували ГДК за винятком фтористого водню та формальдегіду, середні концентрації яких перевищували середньодобову ГД К в 1,6 та 3,3 рази відповідно:
- при середньомісячній концентрації фтористого водню – 0,008мг/м3 перевищення середньодобової ГДК в 1,6 рази (середньодобова ГДК=0,005мг/м3) . Тобто 0,008 мг/м3 поділити на 0,005 мг/м3=1,6рази і таке перевищення складає аж на 0,003мг/м3. Таких випадків перевищень було 6 за місяць.
- при середньомісячній концентрації формальдегіду – 0,010мг/м3 перевищення середньодобової ГДК складає 3,3 рази (середньодобова ГДК – 0,003мг/м3). Якщо 0,010мг/м3 поділити на 0,003мг/м3 = маємо перевищення в 3,3 рази і таке перевищення складає аж на 0,007мг/м3 і таких випадків перевищень було 2 за місяць.
При порівнянні з попереднім місяцем особливих змін у забрудненні атмосферного повітря не спостерігається.
На забруднення атмосферного повітря великий вплив мають погодні умови: висока температура, висока вологість, відсутність чи наявність вітру, кількість і інтенсивність опадів. Кліматичний режим окремих місяців є досить різним. Відповідно і забруднення атмосферного повітря буває різним.
Особливо якщо взяти до уваги і щільність викидів речовин-забруднювачів у атмосферу на один квадратний кілометр від стаціонарних та пересувних джерел забруднення.
За даними офіційного сайту Рівненського ЦГМ