хімлабораторія

Рузультати спостережень за забрудненням атмосферного повітря в жовтні місяці 2018 року

Хімлабораторією Рівненського ЦГМ було проведено спостереження за забрудненням атмосферного повітря в жовтні місяці 2018 року по 11 забруднювальних інгредієнтах. Було відібрано і проаналізовано 2 124 проб повітря. 

Рівень забруднення атмосферного повітря, в порівнянні з жовтнем  минулого року, дещо знизився. Цьому сприяли погодні умови: зниження температури повітря, сильні вітри, дощі, проходження холодного фронту.

Якщо в жовтні 2017 році спостерігалось перевищення гранично допустимих концентрацій по 4 інгредієнтах (сірководень, фенол, фтористий водень, хлористий водень), то  в жовтні  2018 р. зафіксовано   по 5 інгредієнтах (оксид вуглецю, сірководень, фенол, фтористий водень, хлористий водень).

Наприклад:

- оксид вуглецю – зафіксовано 1 випадок;

- сірководень – зафіксовано 5 випадків, проти . . . . .

Рівненська хімлабораторія про стан атмосферного повітря та поверхневих вод суші Рівненщини.

     За звітний період хімлабораторія проводила фізико-хімічне дослідження атмосферного повітря та поверхневих вод суші. За цей період було відібрано і проаналізовано 13324 проб атмосферного повітря по 11 інградієнтах. Проводились визначення Рн атмосферних опадів та відбір проб повітря на визначення концентрацій важких метелів та бензапірену. План виконано на 51% від річного. Річний план - 26000 проб. Відібрано 6 проб грунту на отрутохімікати та нітрати на території Рівненського району.

        За звітний період хімлабораторія проводила . . . . .

Стан забруднення атмосферного повітря в місті Рівне

мысто Рівне, вид на АЗОТ з мікрорайону ПівнічнийКомплексна лабораторія спостережень за станом забруднення навколишнього природного середовища Рівненського ЦГМ проводить спостереження за станом забрудненням атмосферного повітря м.Рівне на 3-х стаціонарних пунктах спостереження (ПСЗ). Спостереження проводяться щоденно та цілодобово, крім святкових днів. Всього у березні 2014р. відібрано та проаналізовано 2265 проби повітря на визначення 11 забруднювальних домішок.
Оцінка стану забруднення атмосферного повітря проводиться шляхом порівняння визначення концентрацій із відповідними гранично допустимими концентраціями (ГДК) речовин у повітрі. ГДК розділяють на максимально разові (з ними порівнюються разово визначені концентрації шкідливих речовин) та середньодобові (з ними порівнюються розраховані середньомісячні концентрації).
На забруднення атмосферного повітря великий вплив мають .....

Забруднення поверхневих вод Рівненщини

річка Устя у місті Рівне      Комплексна лабораторія спостережень за станом забруднення навколишнього природного середовища (Рівненського ЦГМ) проводить спостереження за станом забруднення поверхневих вод р.Устя в двох пунктах спостереження:

- 20,5 км вище м.Рівне, 1,5 км вище м.Здолбунів; 

- 2,5 км нижче м.Рівне,2,0 км нижче скидання стічних вод РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал»

 р. Горинь в трьох пунктах спостереження :

- 8,0 км вище смт.Оржів, 6,0 км вище скидання стічних вод ПАТ «Рівнеазот», с.Хотинь;

- в межах смт.Оржів, 2,0 км нижче скидання .....

Щодо інформації на сайті газети «Рівне вечірнє» стосовно забруднення атмосферного повітря по м. Рівне у жовтні 2013 р.

  Оцінка стану забруднення атмосферного повітря проводиться щляхом порівняння визначених концентрацій із відповідними гранично-допустимими концентраціями (ГДК) речовин у повітрі. ГДК розділяють на максимально разові (з ними порівнюються разово визначені концентрації шкідливих речовин) та середньодобові (з ними порівнюються розраховані середньомісячні концентрації).

            За даними комплексної лабораторії спостережень за станом  забруднення навколишнього природного середовища Рівненського обласного центру з гідрометеорології  ЦГМ  високого рівня забруднення атмосферного повітря  у жовтні не спостерігалось.

          Значення середньомісячних концентрацій забруднювальних речовин в цілому по місту не перевищували ГДК за винятком фтористого водню та формальдегіду, середні концентрації  яких перевищували середньодобову     ГД К в 1,6 та 3,3 рази відповідно:

  • при середньомісячній концентрації  фтористого водню – 0,008мг/м3 перевищення середньодобової ГДК в 1,6 рази (середньодобова ГДК=0,005мг/м3) . Тобто 0,008 мг/м3 поділити на 0,005 мг/м3=1,6рази і таке перевищення складає аж на 0,003мг/м3. Таких випадків перевищень було 6 за місяць.
  • при середньомісячній концентрації формальдегіду – 0,010мг/м3 перевищення середньодобової ГДК складає 3,3 рази (середньодобова ГДК – 0,003мг/м3).  Якщо 0,010мг/м3  поділити на 0,003мг/м3 = маємо перевищення в 3,3 рази  і таке перевищення складає аж на 0,007мг/м3   і таких випадків перевищень було 2 за місяць.

          При  порівнянні з попереднім місяцем ...