радіологічна лабораторія

Професія радіолог

Технік - радіометрист Сидір БойчукТонкощі професії радіолога.

У світі існує понад 70 тисяч різних видів діяльності, але більшості з нас відомо набагато менше. Професія радіолог – відноситься саме до професій, що знайома багатьом людям і в той же час мало хто, знаючи назву професії, не відразу може знайти відповідь на питання, а чим же саме займаються ці спеціалісти.
 
Починаючи розповідь про тонкощі професії радіолога перш за все треба визначитись з поняттям, а що ж таке радіологія як поняття тоді мабуть і більш зрозумілим стануть і нюанси самої професії. Радіологія (лат. radius «промінь» + λόγος — «наука, вчення») — галузь науки, яка вивчає явища, пов'язані з випромінюванням, найчастіше радіоізотопним.
 
Зрозуміло, що трагедія, яка сталася в квітні 1986 року, а саме, аварія на Чорнобильський АЕС цю професію зробила більш відомою, але і до сьогодні більшість населення України має досить приблизне поняття про роботу спеціалістів в галузі радіології. Найбільш відомими в цьому напрямку є професія лікарів радіологів, тому що багато людей в силу певних життєвих обставин стикаються з цими вузькопрофільними спеціалістами, а робота радіологів в інших галузях народного господарства так і залишається маловідомою.
 
В системі Гідрометслужби України професія радіолог, та спорідненні з нею спеціальності - інженер-радіолог, інженер-радіометрист з'явились . . . . .