забруднення

ТОП-7 проблем від яких страждає природа України

Сім найбільших екологічних проблем України за версією екологічної організації «МАМА-86»
 

Тверді побутові відходи (ТПВ)

Обсяг твердих побутових відходів в Україні щорічно збільшується, і постійно росте об’єм їх утворення на одного мешканця. Сьогодні у середньому на одну особу на рік утворюється 220—250 кг, а у великих містах 330—380 кг. Згідно з даними Мінрегіонбуду, щорічно в Україні утворюється близько 55 млн кубічних метрів ТПВ, що дорівнює близько 13 млн тонн. Схороняються вони більш ніж на 6,5 тис. сміттєзвалищ і полігонів, загальна площа яких понад 10 тис. га, і кількість яких щоденно зростає.

Відходи електронного та електричного обладнання, включаючи відпрацьовані батарейки

Відходи електронного та електричного обладнання містять токсичні метали — свинець, ртуть, хром, кадмій та берилій, а також бромовані антипірени, поліхлоровані біфеніли, флуорохлоровуглеводні, полівінілхлорид. Підраховано, що до 70% небезпечних для довкілля

Антропогенні впливи на грунти

Ґрунт — один з найважливіших компонентів навколишнього приро­дного середовища. Усі його основні екологічні функції замикаються на одному узагальнюючому показнику — ґрунтовій родючості. Відчужуючи з полів основний (зерно, коренеплоди, овочі) і побічний урожай (солома, листя, бадилля), людина розмикає частково або повністю біологічний кругообіг речовин, порушує здатність ґрунту до саморегуляції і знижує його родючість. Навіть часткова втрата гумусу і, як наслідок, зниження родючості, не дає ґрунту можливості виконувати в повній мірі свої еко­логічні функції, і він починає деградувати, тобто погіршувати свої влас­тивості. До деградації ґрунтів (земель) ведуть і інші причини, переважно антропогенного характеру.